از قیمت تور دبی تا بالی؛ با قیمت‌های جدید 7 تور پرطرفدار آشنا شویم

فکر می‌کنید عزیزانی که یکی در میان برایمان پیامک می‌فرستند و ما را به اقامت در بهترین هتل‌های کوآلالامپور و آنکارا دعوت می‌کنند، برای این پیشنهادهای طلایی چقدر پول می‌خواهند؟ بعد از افزایش قیمت دلار از قیمت تور دبی خبر دارید؟

برای این که از سر و ته ماجرا کسب اطلاع کنیم، چند ساعت وقت گذاشتیم و با بالا و پایین کردن آفرهای مختلف در آژانس‌های گردشگری، متوجه شدیم این روزها سفر کار هر کسی نیست. اگرچه پیدا کردن ارز با سختی‌های زیادی روبرو است و حداقل یکی دو ساعت آفتاب گرفتن در ظهر داغ خیابان فردوسی را می‌طلبد ولی آژانس‌هایی هستند که از مشتری‌هایشان ارز نمی‌خواهند و با همان هزینه ریالی خرج این سفرهای گردشگری سه تا هفت روزه را تأمین می‌کنند.

با این وجود نرخ آفرها همچنان برای خیلی از ایرانی‌ها گرانقیمت به نظر می‌رسد. مثلا چند خانواده ایرانی می‌توانند هزینه ۱۵ میلیون تومانی سفر هفت روزه به جزیره بالی اندونزی را تأمین کنند؟ یا چند نفر حاضر می‌شوند برای یک سفر سه روزه به دبی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنند؟

قیمت تور دبی

۱- دبی؛ ۳٫۶ میلیون تا ۵٫۲ میلیون

همین فردا اگر چمدان را ببندید و به دبی بروید، این سفر دست کم سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای شما تمام می‌شود. تورهای مسافرتی سه روزه به مقصد دبی شما را با پروازهای هواپیمایی ماهان به این شهر بدون مالیات می‌برند و در هتل‌های سه ستاره «السراب» و «خورشید، شن و دریا» اسکان می‌دهند. اگر برای اقامت در این سفر سه روزه، به کمتر از هتل پنج ستاره راضی نمی‌شوید، احتمالا باید گران‌ترین آفر تور گردشگری به مقصد دبی را انتخاب کنید.

لاکچری‌ترین آفر گردشگری که در خلال جستجوی چند ساعته به چشممان خورد، مربوط به یک تور گردشگری بود که پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داشت و هتل پنج ستاره رویال پالم مرکزی را برای اقامت سه روزه در نظر گرفته بود. یک تور دیگر که سه روز اقامت در هتل کرون پلازا را برای مشتریانش در نظر گرفته بود، چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت داشت.

با جستجوی بیشتر، تورهای گردشگری با اقامت در هتل‌های پنج ستاره ارزان‌تر هم پیدا می‌شود. مثلا یک تور گردشگری برای سفر سه روزه با اقامت در هتل پنج ستاره کانال سنترال، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است.

قیمت تور آنکارا

۲- آنکارا؛ سه تا چهار میلیون

بالا رفتن قیمت دلار هر بازاری را با رکود مواجه کند، بازار سفر به ترکیه همچنان رونق خودش را حفظ خواهد کرد. همسایه‌های ترک‌زبان ما هم این چند وقت با مشکلات ارزی دست و پنجه نرم می‌کنند و برای همین طالب دلار هستند. این موضوع خودش را در آفر تورهای گردشگری نشان داده است.

تورهای گردشگری سه روزه به مقصد آنکارا، علاوه بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه بلیت رفت و برگشت از شرکت هواپیمایی ایران ایر، مابقی هزینه‌ها را به دلار محاسبه می‌کنند. ارزان‌ترین تورهایی که توانستیم پیدا کنیم علاوه بر هزینه بلیت ها، ۶۷ دلار برای اقامت از مشتری می‌خواستند. یکی از این تورهای ارزان‌قیمت که از اول مهرماه به مدت سه روز شما را در هتل آرمر آنکارا اسکان می‌دهد، با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، سه میلیون تومان خرج روی دست شما می‌گذارد.

یک آفر سه میلیون تومانی دیگر هم پیدا کردیم که محل اقامت آن در هتل طلایی آنکارا است. هزینه تورهای گرانقیمت‌تر به مقصد آنکارا به ۱۳۰ دلار هم می‌رسد. این یعنی علاوه بر هزینه دو میلیون تومانی بلیت، شما باید دو میلیون تومان دیگر برای اقامت در هتل شرایتون آنکارا خرج کنید تا هزینه سفر برای شما، چهار میلیون تومان رقم بخورد.

قیمت تور باکو

۳- باکو؛ سه تا هفت میلیون

آمارها نشان می‌دهد از ابتدای سال میلادی تا امروز حدود ۱۶۵ هزار ایرانی به جمهوری آذربایجان سفر کرده‌اند. ایران و آذربایجان از نظر فرهنگی شباهت‌های بسیاری به هم دارند. به‌خصوص که خیلی از ایرانی‌ها با زبان آذری آشنا هستند و برای همین آذربایجان همیشه یکی از پر رفت‌ و‌ آمدترین کشورها برای شهروندان ایرانی به شمار می‌رود.

بالا و پایین کردن تبلیغات تورهای گردشگری به مقصد باکو نشان می‌دهد، هزینه سه شب اقامت در بهترین هتل شهر باکو که هتل چهارفصل نام دارد، هفت میلیون تومان آب می‌خورد. یک تور گردشگری که شما را با پروازهای هواپیمایی ایران ایر به این شهر می‌برد، تعرفه‌های ارزان‌تری هم در نظر گرفته است. ارزان‌ترین توری که به مقصد باکو پیدا کردیم، مربوط به تور گردشگری سه روزه با اقامت در هتل هنر باکو (Art Hotel Baku) است که سه میلیون تومان قیمت خورده است.

تورهای گردشگری با پیشنهادهای بین سه میلیون تومان تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم وجود دارد که محل اقامت آنها در هتل‌های رویال، آمارا، اونیو و اطلس شهر باکو است. سه شب اقامت در هتل پالمان که دومین هتل بزرگ شهر باکو به حساب می‌آید با احتساب هزینه بلیت ایران ایر، چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای گردشگرها آب می‌خورد.

قیمت تور بالی اندونزی

۴- بالی اندونزی؛ ۱۱ تا ۱۵ میلیون

شهرهای ساحلی اندونزی شاید چندان جذابیتی نداشته باشند، اما جزایر آن برای گردشگرهای ایرانی منحصربه‌فرد هستند. سفر به بالی که از جزیره‌های کشور اندونزی به حساب می‌آید، خرج زیادی لازم دارد. چون تورهایی که گردشگران را به این شهر می‌برند، هزینه‌های اقامت را به دلار حساب کرده‌اند. به جز قیمت بلیت هواپیمایی ماهان که به‌صورت رفت و برگشت، سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آب می‌خورد، هفت روز اقامت در هتل‌های این شهر دست کم ۴۷۰ دلار هزینه برمی‌دارد.

ارزان‌ترین تور گردشگری هفت روزه‌ای که به مقصد بالی پیدا کردیم، شما را در هتل آماریس اسکان می‌دهد و با احتساب دلار ۱۵ هزار تومانی، حدود هفت میلیون تومان خرج روی دستتان می‌گذارد. کنار هم گذاشتن هزینه بلیت و اقامت، قیمت این تور گردشگری را به حدود ۱۱ میلیون تومان می‌رساند.

هزینه هفت شب اقامت در هتل گراند میراژ بالی، ۶۸۰ دلار خرج روی تور گردشگری گذاشته و قیمت تور را به ۱۴ میلیون تومان رسانده است. تورهای گرانقیمت به مقصد بالی برای اقامت هفت شب در هتل پنج ستاره گردشگری کارتیکای این شهر، ۷۳۵ دلار قیمت خورده که با هزینه بلیت و خرید دلار از بازار آزاد، برای گردشگران ایرانی ۱۵ میلیون تومان خرج دارد.

۵- کیش؛ ۸۰۰ هزار تا ۱٫۲ میلیون

همه سفرهای آن‌ور آبی که قرار نیست به مقصد کشورهای خارجی باشد؛ همین جزیره کیش هم آن طرف آب به حساب می‌آید و می‌تواند یک مقصد تفریحی ارزان‌قیمت برای گردشگران باشد. تازه با سفر به کیش از ارزبری سفرهای گردشگری هم جلوگیری می‌شود و نیازی به چانه زدن سر قیمت دلار در خیابان‌های فردوسی نخواهید داشت.

اگر بخواهید به‌صورت آزاد و بدون تورهای گردشگری به کیش سفر کنید، هزینه هر شب اقامت شما در هتل پنج ستاره شایان کیش ۳۸۰ هزار تومان خواهد بود و برای یک اقامت سه روزه در این شهر جزیره‌ای، باید تقریبا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرج کنید. این در حالی است که با همین هزینه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی، می‌توانید از تورهای گردشگری که شما را به کیش می‌برند، استفاده کنید و در همین هتل پنج ستاره اقامت داشته باشید.

این تور سه روزه به مقصد کیش شما را با پروازهای هواپیمایی معراج به این جزیره می‌برد و هزینه‌های خورد و خوراک سفر را هم برعهده می‌گیرد. تازه اگر اصرار چندانی به اقامت در هتل‌های لاکچری ندارید، یک روز گردشگری ۸۰۰ هزار تومانی هم هست که با پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس شما را به این جزیره می‌برد و در هتل یک ستاره خاتم اسکان می‌دهد.

قیمت تور مالزی

۶- مالزی؛ چهار میلیون تا ۹٫۶ میلیون

احتمالا اولین صحنه‌ای که بعد از شنیدن اسم مالزی جلوی چشمتان ظاهر می‌شود، برج‌های دوقلویی هستند که با یک پل به هم متصل شده‌اند. ایرانی‌های زیادی برای تحصیل به کوآلالامپور سفر می‌کنند. اما جاذبه‌های گردشگری این شهر به حدی است که به سادگی نتوانیم از کنار سفرهای تفریحی بگذریم. به‌خصوص که سفر به مالزی برای ایرانی‌ها نیاز به ویزا ندارد.

از آنجایی که آفرهای پیشنهادی تورهای گردشگری به مقصد مالزی بیشتر به تومان محاسبه شده است، سفر به کوآلالامپور در رده ارزان‌ترین سفرها قرار می‌گیرد. به‌طوری که با پرداخت چهار میلیون تومان، یک تور گردشگری شما را با پروازهای هواپیمایی ماهان به کوآلالامپور می‌برد و هزینه هفت شب اقامت در هتل سه ستاره سانی این شهر را متقبل می‌شود.

آفرهای چهار میلیون تومانی تور مالزی کم نیستند و با کمی جستجوی بیشتر می‌شود یک تور گردشگری پیدا کرد که با دریافت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شما را در هتل چهار ستاره رویال چولان بوکیت بینتانگ مالزی اسکان می‌دهد. هزینه تورهای مسافرتی که هتل‌های پنج ستاره را برای اقامت انتخاب کرده‌اند، بیش از دو برابر این تورهای ارزان‌قیمت درمی‌آید.

گران‌ترین آفری که به چشممان خورد مربوط به یک تور گردشگری بود که هتل پنج ستاره ریتز کارلتون را برای اقامت در نظر گرفته بود و برای این سفر هفت روزه، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاشته بود.

قیمت تور بلغارستان

۷- بلغارستان؛ ۵٫۹ میلیون تا ۹٫۵ میلیون

سال گذشته بیش از ۲۹ هزار ایرانی درخواست ویزا برای بلغارستان کرده بودند که ۹۵ درصد آن ویزای توریستی بوده است. این رقم نشان می‌دهد که می‌توان روی بلغارستان هم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری حساب باز کرد. به‌خصوص که هزینه تورهای گردشگری به مقصد این کشور، به نسبت بقیه سفرهای گردشگری کمتر به نظر می‌رسد. چرا که نهایت قیمتی که برای سفر به بلغارستان به چشممان خورد، ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و مربوط به یک تور گردشگری است که با پروازهای هواپیمایی ماهان گردشگران را به صوفیه می‌برد و به مدت هفت روز در هتل قصر کالیاکرا اسکان می‌دهد.

البته به نظر این تور گردشگری در قیمت‌گذاری کمی زیاده‌روی کرده است. چرا که در خلال جستجوهایمان با یک آفر مواجه شدیم که فقط پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از مشتری می‌گرفت و هتل پنج ستاره آرنامار را برای اقامت گردشگرهایش در نظر گرفته بود.

این آفر بین بقیه آفرهای تورهای گردشگری منحصربه‌فرد بود چرا که تورهای سفر به بلغارستان، به‌طور متوسط هفت تا هشت میلیون تومان قیمت داشتند. مثلا یک تور گردشگری بلغارستان برای سفر با اقامت هفت روزه در هتل چهار ستاره ادمیرال، هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته بود.

[احمدرضا نجفی / هفت صبح]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۴ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این پدره ادمین، نه مادر. دقت نمی‌کنیا. من از طرف ادمین عذر می‌خوام.
.
.
.
.
.
.
.
#نوزاد #نینی #پدر #کلک #گول #گوشی #موبایل
#father #babyvideos
  • 🔻
ازدواج کودکان؛ موافقید یا مخالف؟
.
تصحیح: بهروز کاظمی درست است.
.
.
.
.
.
.
#ازدواج #ازدواج_کودکان #سیرجان #عروس_کودک #عروسک
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۳ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کولر که نمی‌گیری، از پشت هم که بچه رو هدف قرار میدی، تو مسلمونی!؟
.
فقط اونجاش که سر تکون داد واسه باباش.
.
.
.
.
.
#کودکان #پدر #پسربچه #دعوا #گرما #کولر #خواب
#children #father
  • 🔻
به ترتیب قد، از چپ به راست: فاطمه (سیمین) معتمدآریا، احمد و نریمان حامد.
.
.
.
.
.
.
.
#فاطمه_معتمدآریا #سیمین #همسر #فرزند #احمد #حامد #نریمان #عکس
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این فرودگاه باید مقصد همه پروازها باشه. حالا قسمت بشه برید از نزدیک ببینید. خطیای سنگاپورُ سوار شید، بگید فرودگاه چانگی پیاده‌تون کنه.
.
.
.
.
.
.
.
#سفر #گردشگری #سنگاپور #فرودگاه #آبشار
#singapore #airport #travel

هفتستان را فالو کنید