خدمت سربازی

به گزارش خبرنگار مهر؛ سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: به‌منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری، فرصتی ایجادشده تا سربازان حین خدمت که اضافه‌خدمت سنواتی دارند و مشمولانی که به علت غیبت؛ امکان بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگر را نداشته‌اند، بتوانند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی  افزود: مشمولان غایب برای بهره‌مندی از این تسهیلات تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه و یا سنواتی هستند  نیز می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین  بهره‌مند شوند که می‌بایست برای دریافت گواهی مربوطه به یگان خدمتی والدین خود مراجعه تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات تنها شامل آن دسته از مشمولان غایبی می‌شود که تا پایان روز کاری ۱۲ فروردین سال ۹۸ به دفاتر (پلیس+۱۰) مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند و درصورتی‌که  واجد شرایط معافیت به‌واسطه امتیاز ۲۸  و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشند، از خدمت سربازی معاف و در غیر این صورت پس از اشتغال به خدمت، به ازای هرماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین، از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار می‌شوند.

 این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه بخشش اضافه‌خدمت مشمولان برای بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری، تنها تا تاریخ  دوازدهم فروردین سال ۹۸ بوده و بعدازاین تاریخ، طبق روال گذشته غیبت مانع بهره‌مندی از این امتیازات خواهد بود، افزود: مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده‌اند، در صورت ورود به غیبت در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

سردار نوروزی با تأکید بر اینکه کسر خدمت ایثارگری به سربازان حین خدمت تعلق می‌گیرد، گفت: آن دسته از مشمولان غایب که برای بهره‌مندی از کسر خدمت ایثارگری، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) تعیین تکلیف کرده‌اند ولی در تاریخ اعزام به خدمت تعیین‌شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، برای اعزام به مراکز آموزش نیروهای مسلح خود را معرفی نکنند و مجدداً مرتکب غیبت شوند، نمی‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند  شوند.

وی یادآور شد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هرماه حضور در جبهه، هر درصد جانبازی مورد تائید بنیاد شهید و یا هرماه اسارت، ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام‌شده‌اند تعلق می‌گیرد.

واجدین شرایط قانون جریمه مشمولان غایب باید تا پایان سال ۹۷ تعیین تکلیف شوند

وی در بخش دیگری از سخنان اضافه کرد: با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب در قانون بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته نشده است، لذا تسهیلاتی در خصوص  پرداخت مبلغ جریمه، برای این دسته از مشمولان در نظر گرفته‌شده که بتوانند با ثبت درخواست خود تا پایان سال جاری، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

 سردار نوروزی تأکید کرد: متقاضیان دارای شرایط در صورت ثبت درخواست خود تا پایان  سال ۹۷؛ می‌توانند از تسهیلات اقساطی برخوردار شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بابیان اینکه  با هماهنگی‌های صورت گرفته این امکان فراهم‌شده تا مبلغ جریمه در سال ۹۸ به‌صورت اقساط پرداخت شود، افزود: مشمولانی که تمایل به پرداخت اقساطی مبلغ جریمه رادارند، می‌بایست مبلغ قسط اول را در سال ۹۷ پرداخت کرده و مابقی مبلغ جریمه را در ۱۲ قسط تا پایان سال ۹۸ پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند تنها تا پایان سال جاری برای بهره‌مندی از این قانون مهلت‌دارند و روزهای باقی‌مانده  سال ۹۷ فرصت خوبی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است.

وی  مطرح کرد: متقاضیانی که در ماه‌های گذشته درخواست خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) ثبت کرده‌اند ولی موفق به پرداخت مبلغ جریمه نشده‌اند می‌توانند با مراجعه مجدد به دفاتر مذکور از تسهیلات در نظر گرفته‌شده، استفاده کنند و کل مبلغ جریمه را به‌صورت قسطی با رعایت شرایط فوق پرداخت کنند.

این مقام انتظامی بابیان اینکه مبلغ جریمه تغییر نکرده است، تصریح کرد: مبلغ جریمه با توجه به مقطع تحصیلی مشمولان غایب متفاوت بوده و برای مدرک تحصیلی زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق‌دیپلم ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی ۴۰ میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان و به ازای هرسال غیبت مازاد بر ۸  سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می‌شود، همچنین مشمولان متأهل و دارای فرزند نیز از ۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان  کرد: تسهیلات ایجادشده برای پرداخت اقساطی مبلغ جریمه؛ فرصتی است تا مشمولان غایب واجد شرایط، بتوانند با پرداخت قسطی مبلغ تعیین‌شده؛ وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

وی تأکید کرد: مشمولان واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب، هرچه سریع‌تر در فرصت تعیین‌شده نسبت به ثبت درخواست و یا فعال‌سازی مجدد پرداخت اقساطی مبلغ جریمه اقدام کنند تا در روزهای پایانی با مشکل روبرو نشوند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال و طالع‌بینی ۳۰ مرداد ۹۸
  • 🔻
😍😍😍
.
@play.sonati
.
.
.
.
.
.
#بچه #پسربچه #باحال #موسیقی #ساز #بارون_بارونه #لری
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۹ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
یکی از همین کشورهای اطراف است و ظاهرا رسم دارند و چه رسم زشت و زننده‌ای هم دارند؛ از همان بچگی دست‌بوسی و چاپلوسی را به اسم احترام یاد بچه می‌دهند. شاید بگویید؛ خوشبختانه در ایران از این خبرها نیست. برای دیدن رفتار مشابه در ایران، باید به حای بچه‌ها، به بزرگ‌ترها نگاه کرد و جای آن ۴ مرد جوان هم باید خیلی‌ها را نشاند و در رأسشان دولت را که بخشش ناچیزش از جیب همان دست‌بوسان است.
.
Video by: @nil_esila
.
.
.
.
.
.
#کودک #زشت #چاپلوسی
#childhood
  • 🔻
👏👏👏👏👏👏
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#حیوانات #فیل #آشغال #زباله #دیدنی
#elephant #trash
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۸ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کمی آهسته‌تر زیبا؛ فکر نمی‌کنی استوری خانم بازیگر، اعتراض به همان محدودیت‌هاییست که می‌گویی؟ یعنی به اصل محدودیت‌ها و نه برنامه شما که در چارچوب همان محدودیت‌ها ساخته شده؟ به قول مایلی‌کهن؛ متوجه عرض بنده میشی؟
.
.
.
.
.
.
.
#تلویزیون #عصر_جدید #احسان_علیخانی #پرینازایزدیار #اعتراض #حمله #مایلی_کهن
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۷ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو

هفتستان را فالو کنید