روشن کردن کولر تأثیری روی نرخ کرایه تاکسی ندارد

خبرگزاری فارس – محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران در حاشیه جلسه شورای شهر درباره اجرای طرح کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: در دو هفته اول اجرای طرح ترافیک، ترافیک در پایتخت روان‌تر شده و در مقاطع مختلف آمارها نشان از کاهش چشمگیر ترافیک دارد و در برخی از مواقع همچون پیک عصرگاهی حتی تا ۴۰ درصد ورود خودروها به محدوده کمتر شده است.

وی افزود: همانطور که در حال حاضر ترافیک با اجرای طرح جدید کمتر شده پیش‌بینی می‌شود که در پاییز نیز به همین صورت باشد البته در مهرماه همیشه در زمان‌هایی ترافیک بیشتر می‌شود ولی به طور کلی باید هر ماه را با ماه سال گذشته مقایسه کرد.

ثبت‌نام یک میلیون و ۶۰۰ شهروند در سامانه تهران من

معاون شهردار تهران از ثبت‌نام یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در سامانه تهران من خبر داد و گفت: پیش‌بینی ما ثبت‌نام ۲ میلیون خودرو بوده است و روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در سامانه تهران من ثبت‌نام می‌کنند.

به گفته وی ۷۰ هزار نفر از ساکنین طرح ترافیک نیز در سامانه تهران من ثبت‌نام کردند تا از تخفیف ۵۰ درصدی طرح بهره‌مند شوند.

ماجرای تردد وانت‌نیسان‌های آلوده در پایتخت

وی درباره سؤالی مبنی بر اینکه سال گذشته خودروسازی وانت نیسان‌هایی را به بازار روانه کرد که آلاینده بود و قرار شد که این خودروها بازگردانده شوند ولی اقدام مؤثری صورت نگرفت، گفت: این مسأله در اختیار سازمان استاندارد و محیط زیست است که اجازه تولید به شرکت‌های خودروسازی را می‌دهند و شهرداری مسئولیتی ندارد.

وی افزود: ما تنها موظفیم معاینه فنی خودروها را بررسی کنیم و اگر این وانت‌ها نتوانند در معاینه فنی قبول شوند، آنها را روزانه جریمه می‌کنیم و شهرداری در این راستا جدیت زیادی دارد.

پارکبان‌ها اجازه اخذ پول از شهروندان را ندارند

پورسیدآقایی درمورد پارک حاشیه‌ای و هوشمند شدن آن گفت: این مسأله به صورت پایلوت در منطقه ۲ تهران آغاز شده و همیشه در پایتخت مشکل پارکبان بوده است و این افراد به صورت دستی با نرخ‌های غیرقانونی از مردم وجه دریافت می‌کردند که گاهی منجر به درگیری می‌شد.

وی گفت: با هوشمند شدن پارک حاشیه‌ای دیگر پارکبان‌ها اجازه اخذ پول از شهروندان را ندارند و با این روش خودروهایی مجهز به دوربین شده که در ۳۰ دقیقه اول پارک رایگان خواهد بود و پس از آن براساس نرخ مصوبه شورا رد سال ۹۳ اتوماتیک از حساب شهروندان کسر می‌شود و یا اینکه به خوداظهاری آنها بسنده می‌‌شود.

وی اعلام کرد: هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای مسیری برای راحتی شهروندان است به ویژه برای کسانی که برای خرید یا کار اداری مراجعه می‌کنند و افرادی که قصد داشته باشند از صبح تا شب خودروی خود را در کنار خیابان پارک کنند نرخ تصاعدی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

دریافت وجه اضافه‌ توسط تاکسیران به دلیل روشن کردن کولر ممنوع است

معاون شهردار تهران گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو چه استفاده از کولر و چه بخاری در نظر گرفته شده است و رانندگان تاکسی باید این موضوع را رعایت کنند.

وی گفت: البته برخی از رانندگان در این زمینه تخلف کرده و کولر خود را روشن نمی‌کنند که از نظر شهرداری همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و نباید وجه اضافی دریافت شود.

پورسیدآقایی گفت: البته در برخی از تاکسی‌ها به دلیل فرسوده بودن خودرو این مسأله توسط راننده انجام نمی‌گیرد.

برخورد با خودروهای دودزا برعهده پلیس

پورسیدآقایی درمورد اتوبوس و خودروهای دودزا گفت: برخورد با این وسایل حمل و نقل برعهده پلیس راهور است که آنها را جریمه یا متوقف می‌کند و اگر اتوبوس‌ها یا خودروها معاینه فنی نداشته باشند به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

برخورد با دست‌فروشان مترو

وی درمورد برخورد با دست‌فروشان مترو گفت: رؤسای مربوطه مترو موظف به گشت‌زنی در این زمینه هستند و اگر دست‌فروشی مشاهده شود به بیرون از ایستگاه هدایت خواهد شد. این برخورد چند ماه است که در حال انجام بوده و ممکن است لحظه‌ای صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مواردی که به ما گزارش شود را بررسی می‌کنیم و مانع از بساط گسترانی در ایستگاه‌ها می‌شویم. البته باید توجه داشت که تصمیم‌گیر اصلی خود شهروندان هستند.

مطلب مرتبط:

تشخیص کیلومتر کارکرد واقعی خودرو چگونه ممکن است؟

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۹ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
یکی از همین کشورهای اطراف است و ظاهرا رسم دارند و چه رسم زشت و زننده‌ای هم دارند؛ از همان بچگی دست‌بوسی و چاپلوسی را به اسم احترام یاد بچه می‌دهند. شاید بگویید؛ خوشبختانه در ایران از این خبرها نیست. برای دیدن رفتار مشابه در ایران، باید به حای بچه‌ها، به بزرگ‌ترها نگاه کرد و جای آن ۴ مرد جوان هم باید خیلی‌ها را نشاند و در رأسشان دولت را که بخشش ناچیزش از جیب همان دست‌بوسان است.
.
Video by: @nil_esila
.
.
.
.
.
.
#کودک #زشت #چاپلوسی
#childhood
  • 🔻
👏👏👏👏👏👏
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#حیوانات #فیل #آشغال #زباله #دیدنی
#elephant #trash
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۸ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کمی آهسته‌تر زیبا؛ فکر نمی‌کنی استوری خانم بازیگر، اعتراض به همان محدودیت‌هاییست که می‌گویی؟ یعنی به اصل محدودیت‌ها و نه برنامه شما که در چارچوب همان محدودیت‌ها ساخته شده؟ به قول مایلی‌کهن؛ متوجه عرض بنده میشی؟
.
.
.
.
.
.
.
#تلویزیون #عصر_جدید #احسان_علیخانی #پرینازایزدیار #اعتراض #حمله #مایلی_کهن
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۷ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
چه سری میندازه پایین
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#کودکان #بچه #نینی #پدر #فرزند #بغل
#babies #father
  • 🔻
از مدیری‌ای که هایده می‌خونه، بهتر دراومده.
.
.
.
Video by: @ba_khatereha
.
.
.
.
#خانه_سبز #خسروشکیبایی #خسرو_شکیبایی #حمیدگودرزی #حمید_گودرزی #رامبدجوان #بیژن_بنفشه_خواه

هفتستان را فالو کنید