ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در خصوص وضعیت گوشی‌های مصادره شده و تزریق آن‌ها به بازار گفت: مطابق قانون حمایت از مصرف‌کننده قرار بود این گوشی‌ها وارد بازار شوند و با قیمت ارز نیمایی در اختیار مصرف‌کننده قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با معاون سازمان حمایت داشتیم از ایشان درخواست کردیم هر چه سریع‌تر روال قانونی طی شود و طی یک چارچوب مشخص، با توجه به وضعیت بازار شب عید، این گوشی‌ها وارد بازار شوند.

وی تصریح کرد: ما یک مصرف ماهیانه تلفن همراه داریم که این تقاضا با توجه به نزدیکی شب عید بیشتر می‌شود. البته پیش‌بینی ما این است که در هفته‌های آینده وضعیت بازار بهتر شود. ما آن شرایط سخت را پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون بازار به سمت آرامش می‌رود.

مطلب مرتبط:

با تصویب در مجلس، گاز و برق در سال ۹۸ گران می‌شود

درستی افزود: مصرف تلفن همراه ماهیانه ۱ میلیون و پانصد هزار عدد است که در شب عید تقاضا بیشتر می‌شود اما بعد از این پیک زمانی، فروردین و اردیبهشت آرامی را پشت سر خواهیم گذاشت. اکنون با توجه به حل مشکل رجیستری و بازگشت به شرایط قبلی، قیمت‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد افت داشته‌اند و اکنون با ورود گوشی‌های مصادره‌ای این شیب ارزان شدن، شدت بیشتری خواهد گرفت.

[ایلنا]
برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

Instagram has returned invalid data.

هفتستان را فالو کنید