سیل در لرستان و پل‌دختر

به گزارش خبرآنلاین، در سومین روز از دومین موج بارش‌های شدید در استان‌های کشور، اوضاع در استان لرستان بحرانی است. تا جایی که همه راه‌های ارتباطی به شهرهایی مانند پل‌دختر و درود قطع شده است. پل‌دختر اما شهری است که طبق گزارش‌ها اوضاع بحرانی‌تری را تجربه می‌کند، مسئولان محلی ساعت‌ها از وضعیت این شهر بی خبر بودند و نخستین خبرها از این شهر نشان می‌دهد بخش غربی شهر زیر آب رفته و همزمان گروه‌هایی از مردم برای نجات جان خود، خود را به مناطق مرتفع شهر رسانده اند.

آخرین وضعیت از زبان نمابنده پل‌دختر

در همین زمینه حمیدرضا کاظمی (نماینده مردم پل‌دختر و معمولان) با اشاره به وضعیت بسیار بد و بحرانی این دو شهر و روستاهای اطراف گفت: مردم در این مناطق در محاصره سیل قرار گرفته‌اند و بخش‌های غربی شهرهای پل‌دختر و معمولان به زیر آب رفته است، مردم برای نجات جانشان به پشت‌بام‌ها پناه برده‌اند. وی ادامه داد: روستاهای حاشیه رودخانه در محاصره سیل قرار گرفته‌اند و راه‌های ارتباطی با این مناطق به طور کامل قطع شده است. همچنین تلفن، آب و گاز قطع شده است و متأسفانه با این منطقه هیچ ارتباطی نمی‌توانیم برقرار کنیم.

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط نامناسب جوی تاکنون پرواز بالگردها امکان‌پذیر نبوده است و نتوانستیم از طریق هوایی به مردم امدادرسانی کنیم. مردم نیز به کوه‌های منطقه پناه برده‌اند. نیازمند کمک جدی هوایی از طریق بالگردها و از طریق قایقرانی هستیم تا بتوانیم کمک‌های اولیه را به مردم منطقه برسانیم. کاظمی تصریح کرد: هوا سرد است و مردم خانه و کاشانه‌شان را به طور کامل از دست داده‌اند و نیازمند کمک‌های فوری هستند. وی تصریح کرد: حدود هشت هزار نفر در شهر معمولان و سی هزار نفر در شهر پل‌دختر در وضعیت بسیار بدی قرار دارند. همچنین ۲۰ روستا در حاشیه رودخانه در محاصره سیل بوده و حدود صد روستا نیز راه‌های ارتباطی‌شان به طور کامل قطع شده است و هیچ امکاناتی به ساکنان این مناطق نمی‌رسد.

او درخصوص وضعیت بیمارستان‌ها گفت: بیمارستان‌ها مشکل آب‌گرفتگی نداشتند، اما راه‌ها قطع شده و هیچ ارتباطی با این مناطق نداریم. مردمی که در حال حاضر در محاصره سیل قرار گرفته‌اند هیچ راه نجاتی ندارند. کاظمین خاطرنشان کرد: ما از دفتر ریاست جمهوری و رئیس مجلس تقاضا کردیم تا هر چه سریع‌تر ارتش و سپاه را برای امدادرسانی و نجات مردم در این مناطق وارد عمل کنند. وی با بیان اینکه وضعیت شهر معمولان بسیار بدتر شده است، ادامه داد: گزارشی در خصوص تلفات جانی در این مناطق نداشته‌ایم، اما از وضعیت بسیاری از مردم در این مناطق اطلاعی نداریم تا جایی که می‌دانیم مردم به پشت‌بام‌ها پناه برده بودند و تلفن‌ها قطع است و ما اطلاعی از وضعیت مردم نداریم.

اورژانس کشوری: نگران مردم پل‌دختر هستیم

امیرحسین کولیوند، رئیس اوژانس کشور اظهار کرد: با پرواز دو بالگرد از اورژانس ایلام توانستیم که غروب به شهرستان پل‌دختر برویم. وی ادامه داد: خوشبختانه ۱۲ نفر از مردم پل‌دختر گرفتار در سیل را نجات دادیم. کولیوند افزود: در حال حاضر با توجه به تاریکی هوا امکان پرواز نیست و دسترسی زمینی ما به این شهرستان قطع است. رئیس اوژانس کشور خاطرنشان کرد: با توجه به تاریکی شب و سردی هوا درخصوص سیل‌زدگانی که به کوه‌ها پناه برده‌اند، نگرانی وجود دارد.

همزمان بهنام سعیدی، سخنگوی سازمان مدیریت بحران در تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده اظهار کرد: معاون وزیر کشور در منطقه پل‌دختر حضور دارد و فرماندهی میدان را به عهده دارد. وی افزود: تمامی افراد حاضر در منطقه در حال تلاش هستند تا مسیر سیلاب را منحرف کنند. سعیدی با اشاره به تجهیزات استفاده شده در این مناطق برای کاهش سطح آب گفت: افراد حاضر در منطقه برای اقدامات مؤثر در راستای کاهش سطح آب، تمام تجهیزات نیروهای مسلح را به کار گرفته‌اند. سخنگوی سازمان مدیریت بحران در پایان یادآور شد: ۱۴ فروند بالگرد از اصفهان آماده پرواز به لرستان هستند.

استاندار لرستان: شرایط اضطراری است

سیدموسی خادمی استاندار لرستان با بیان اینکه همه شهرستان‌های لرستان درگیر سیل شده‌اند و با توجه به وجود خرم‌رود در خرم‌آباد با دبی ۵٠٠ متر مکعب در ثانیه و با بارندگی شدید بامداد امروز خسارت زیادی به این شهر وارد شده است، افزود: در شهرستان‌های چگنی، کوهدشت و دلفان سیلاب وارد منازل و اماکن مردم شده و خسارات زیادی به بار آورده است. وی ادامه داد: در الیگودرز شاهد بارش برف هستیم و بخش عمده‌ای از جاده‌های روستایی این منطقه قطع شده است.

استاندار لرستان گفت: در دورود نیز از دو معبر آب وارد رودخانه تیره این شهرستان می‌شود که یکی از طریق سد نروک و دیگری از طریق حوضه آبریز سیلاخور که ورود آب به این رودخانه در حال افزایش است که امیدوارم عمق این سیلاب به حدی نباشد که غیرقابل کنترل باشد.

خادمی بیان کرد: مشکل اصلی لرستان شهرستان پل‌دختر است که وضعیت خطرناکی دارد، چون تمام آب‌های استان در این شهرستان جمع و سپس از طریق این شهرستان خارج می‌شود. وی گفت: در سیل قبلی دبی رودخانه کشکان ٣٣٠٠ متر مکعب در ثانیه بوده اما با بارش امروز به ۴۵٠٠ متر مکعب در ثانیه رسیده است. استاندار لرستان بیان کرد: بخش زیادی از زیرساخت‌های پل‌دختر در سیل قبلی از بین رفته است و با سیل امروز ارتباط جاده‌ای ما با پل‌دختر، معمولان و روستاهای اطراف کشکان قطع شده است.خادمی بیان کرد: به دلیل حجم بالای اب، یکی از خطوط لوله در پل‌دختر دچار انفجار شده و متأسفانه خط فیبری آنجا از بین رفته و خط تلفن و اینترنت آنجا قطع شده است.

مطلب مرتبط:

۱۰ توصیه هلال احمر به ساکنان غرب و جنوب کشور

امکان امدادرسانی زمینی و هوایی وجود ندارد

نماینده عالی دولت در لرستان تصریح کرد: بخش عمده‌ای از معمولان زیر آب رفته اما کماکان با آنجا ارتباط داریم ولی متأسفانه در پل‌دختر با قطعی آب، برق، گاز و تلفن  مواجهیم و بخش غربی و شمال شرق رودخانه کشکان باعث شده آب وارد شهر شود و منازل و اماکن آنجا در آب غرق شوند. وی گفت: تعدادی از مردم آنجا در سیل ماندند و به پشت‌بام‌ها پناه بردند و امکان امدادرسانی از طریق هوایی و زمینی به این شهرستان وجود ندارد. خادمی عنوان کرد: از طریق استان ایلام و دره‌شهر اقدام کردیم اما متأسفانه این قسمت  نیز دچار مشکل شد و متأسفانه بالگردها بازگشتند. استاندار ابراز نگرانی کرد: با توجه به بارش امروز صبح خرم‌آباد دبی رودخانه کشکان افزایش خواهد یافت و حجم آب رو به افزایش خواهد بود، شرایط پل‌دختر اضطراری است.

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۴ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این پدره ادمین، نه مادر. دقت نمی‌کنیا. من از طرف ادمین عذر می‌خوام.
.
.
.
.
.
.
.
#نوزاد #نینی #پدر #کلک #گول #گوشی #موبایل
#father #babyvideos
  • 🔻
ازدواج کودکان؛ موافقید یا مخالف؟
.
تصحیح: بهروز کاظمی درست است.
.
.
.
.
.
.
#ازدواج #ازدواج_کودکان #سیرجان #عروس_کودک #عروسک
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۳ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کولر که نمی‌گیری، از پشت هم که بچه رو هدف قرار میدی، تو مسلمونی!؟
.
فقط اونجاش که سر تکون داد واسه باباش.
.
.
.
.
.
#کودکان #پدر #پسربچه #دعوا #گرما #کولر #خواب
#children #father
  • 🔻
به ترتیب قد، از چپ به راست: فاطمه (سیمین) معتمدآریا، احمد و نریمان حامد.
.
.
.
.
.
.
.
#فاطمه_معتمدآریا #سیمین #همسر #فرزند #احمد #حامد #نریمان #عکس
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این فرودگاه باید مقصد همه پروازها باشه. حالا قسمت بشه برید از نزدیک ببینید. خطیای سنگاپورُ سوار شید، بگید فرودگاه چانگی پیاده‌تون کنه.
.
.
.
.
.
.
.
#سفر #گردشگری #سنگاپور #فرودگاه #آبشار
#singapore #airport #travel

هفتستان را فالو کنید