راهیابی یک ایرانی-آمریکایی به مجلس نمایندگان فلوریدا

یک زن ایرانی-آمریکایی توانست برای نخستین بار در ایالت فلوریدای آمریکا به مجلس نمایندگان این ایالت راه یابد.

آنا اسکمانی که از پدر و مادری ایرانی در ایالت فلوریدا به دنیا آمده توانست به مجلس این ایالت راه پیدا کند.

خانم اسکمانی، ۲۸ سال سن دارد و با افتخار از ایرانی – آمریکایی بودن خود می‌گوید. ایرانی-آمریکایی‌ها وقتی که برای انتخابات نامزد می‌شوند، کمتر بخش ایرانی هویت خود را هویدا می‌کنند.

“افتخار به ایرانی بودن”

 خانم اسکمانی چند ساعت بعد از انتشار خبر پیروزی‌اش، در گفتگویی به این سؤال پاسخ داد که چه چیز باعث شد در این دوره پرتنش از روابط ایران و آمریکا او تبار ایرانی‌اش را پنهان نکند.

“به نظرم خیلی مهم است که نامزدها نشان دهند اصیل و صادقند.” او می‌گوید که اصلا به این نتیجه نرسیده که باید بخشی از هویتش را پنهان کند: “ایرانی-آمریکایی بودن بخش بزرگی از هویت من است.”

“مادرم همیشه دقت می‌کرد که ما هویت خودمان را بشناسیم و نوروز را هم جشن بگیریم. من همیشه به هویت ایرانی‌ام مفتخر بودم و همیشه این بخش از هویتم را به دوستان آمریکایی‌ام نشان می‌دادم.”

خانم اسکمانی وقتی که سیزده ساله بوده، مادرش را به خاطر ابتلا به سرطان از دست داده است. او می‌گوید که هنوز گردنبند مادرش با نشان فروهر را به گردن می‌اندازد.

او می‌گوید که ایرانی‌تبارها باید به جنبه ایرانی هویتشان افتخار کنند تا «داغی که با ایرانی بودن پیوند خورده را از بین ببریم.»

خانم اسکمانی می‌گوید: «وقتی من می‌توانم با افتخار بگویم که ایرانی-آمریکایی هستم و نخستین ایرانی آمریکایی هستم که در فلوریدا به یک مقام انتخابی رسیده‌ام، باید این کار را بکنم تا به بقیه هم کمک کنم که بقیه اعضای جامعه ایرانی هم چنین کنند و به ایرانی بودن خود مفتخر باشند.»

رشد او در خانواده‌ای ایرانی-آمریکایی، بدون حضور مادر سبب شد که در نوجوانی درباره روابط جنسی کمتر بداند. برای همین مجبور شد که خودش دست به کار شود و به دنبال گروه‌هایی بگردد که می‌توانستند در این باره او را راهنمایی کنند.

«هجده سالم که بود با نهاد پلند پرنت‌هود آشنا شدم و آنها به سؤال‌هایم جواب دادند.» پلند پرنت‌هود یک سازمان غیرانتفاعی است که در زمینه روابط جنسی به مردم کمک می‌کند. این نهاد به دلیل اینکه سقط جنین را به رسمیت می‌شناسد مخالفان بسیاری نزد محافظه‌کاران آمریکایی دارد.

فلوریدا یکی از ایالت‌های محافظه‌کار آمریکا به حساب می‌آید که در این انتخابات هم فرماندار و سناتور محافظه‌کار را به دموکرات ها ترجیح داد. در این فضا خانم اسکمانی درباره کاری که برای پلند پرنت‌هود انجام داده هم با افتخار صحبت می‌کند.

او می‌گوید که در دوره دانشگاه کم کم به مسائل زنان، از جمله زنان ایرانی علاقمند شد و شش سال برای این سازمان غیرانتفاعی کار کرد.

خانم اسکمانی در دوره کارشناسی، علوم سیاسی و مطالعات زنان خوانده و در دوره کارشناسی ارشد، مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد و مدیریت دولتی. او دانشجوی دوره دکتری است و در یکی از دانشگاه‌های فلوریدا تدریس می‌کند.

قدم بعدی

یکی از مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس ایالتی، تصویب بودجه ایالت است که در مورد فلوریدا بودجه‌ای ۸۹ میلیارد دلاری است.

بخش عمده این بودجه برای آموزش، بهداشت، نیروهای امدادی و مسائل محیط زیستی خرج می‌شود: «یکی از نکات مهم برای ما این است که برای آموزش و پرورش، بهداشت و محیط زیست خرج کنیم.»

او می‌گوید که می‌خواهد تمام توان خود را بگذارد تا در دوره دوساله نمایندگی‌اش بتواند به مردم ایالت فلوریدا کمک کند: «بعد از آن فکر می‌کنم که می‌خواهم چه کنم و آیا می‌خواهم به سیاست در سطح ملی رو بیاورم یا نه.»

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

Instagram has returned invalid data.

هفتستان را فالو کنید