گاهی علائم عدم صداقت و وفاداری یکی از طرفین در رابطه، بسیار واضح است. در بعضی موارد، افراد به راحتی متوجه می‌شوند که طرف مقابل سعی می‌کند از آن‌ها فاصله بگیرد و برای آرامش و اعتماد به نفس خود به دنبال کسی غیر از شریک زندگی‌ اش است. در این مطلب می گوییم چه رفتارهایی را می توان نشانه خیانت در روابط زناشویی دانست.

تغییراتی که به صورت ناگهانی در رفتار یکی از طرفین رابطه به وجود می‌آید و در گذشته جزو عادت‌های روزانه‌ او نبوده، می‌تواند نشان دهنده‌ خیانت باشد. به عنوان مثال، اگر شخصی در گذشته عادت به پنهان کردن تلفن همراه خود نداشت اما ناگهان به شدت خواستار فضای شخصی و خصوصی است، این یک زنگ خطر خواهد بود.

البته تغییر در رفتار ممکن است دلایل متعددی داشته باشد و با هر تغییری که در خلق و خوی شخص ایجاد می‌شود، نمی‌توان خیانتکار بودن او را ثابت کرد.

در ادامه به چند نشانه خیانت در روابط زناشویی اشاره می‌کنیم.

۷ نشانه خیانت در روابط زناشویی

۱- تغییرات ناگهانی و غیرقابل توجیه خلق و خو

اگر شریک زندگیتان گاهی به شدت عصبانی و گاهی خونسرد و بی‌خیال رفتار می‌کند، یا بدون هیچ دلیلی ناگهان با خشونت با شما برخورد می‌کند، طبق گفته‌ متخصصان، می‌تواند نشانه‌ خیانت کردن باشد. البته دلایل دیگری نیز برای تغییرات غیرموجه خلق و خو در افراد وجود دارد اما اگر از بیان دلیل آن خودداری کرده یا تنها به تغییرات برچسب «بدشانسی» یا «از سر گذراندن یک روز بد» می‌زند، ممکن است پای خیانت در میان باشد.

۲- همسرتان اولویت‌هایش را به صورت چشمگیری تغییر می‌دهد

هرگونه تغییر در اولویت‌بندی شخص، باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد. اگر دلیل موجهی برای این تغییرات وجود ندارد یا طرف مقابل از توضیح یا بحث درمورد آن خودداری کند، ممکن است زنگ خطری برای خیانت باشد. تشخیص چنین تغییراتی در رابطه‌هایی که مدت طولانی از آغاز آن گذشته ساده‌تر است چرا که زن و شوهر مدت طولانی در کنار هم زندگی کرده و تقریبا به تمام لایه‌های شخصیتی و اولویت‌بندی یکدیگر اشراف دارند.

۳- چیزهایی که آزارش می‌داد، دیگر اهمیت چندانی برایش ندارد

اگر همسرتان به صورت ناگهانی دیگر به مسائلی که پیش از این، در رابطه آزارش می‌داد، اهمیت نمی‌دهد، ممکن است نشانه‌ای برای خیانت باشد. دلیل چنین اتفاقی می‌تواند این باشد که طرف مقابل دیگر برای رابطه اهمیت قائل نیست. در نتیجه به جزئیات یا مسائلی که ناراحتش می‌کنند، کمتر اهمیت می‌دهد و تمرکزش روی رابطه‌ دیگری است.

۴- پنهان کردن تلفن همراه

عادت‌های تازه و رفتارهای مشکوک نشانه‌ای برای شناسایی فرد خیانکار است. به عنوان مثال، کسی که در گذشته اصراری بر حفظ حریم خصوصی نداشته و ناگهان می‌خواهد فضای شخصی خودش را داشته باشد و تلفن همراه را به عنوان یک وسیله‌ شخصی می‌شناسد یا آن را پنهان می‌کند، ممکن است درحال خیانت کردن به شریک زندگی خود باشد. دریافت تماس‌های مشکوک و ناشناس، آرام صحبت کردن با افرادی که برای شما ناشناس هستند و در کنار آن طفره رفتن از هرگونه توضیحی، از نشانه‌های خیانت فرد به زندگی مشترکش است.

۵- تغییر رفتار در فضای عمومی

با گذشت زمان، تغییراتی در رفتار همسران بخصوص در فضای عمومی ایجاد می‌شود که معمولا اجتناب ناپذیرند. اما اگر متوجه تغییراتی شدید که به نسبت شخصیت و رفتارهای عادی همسرتان با توجه به شناختی که از او دارید، برایتان عجیب و ناآشنا بود، به طوری که حتی از محبت کردن عادی به شما در جمع خودداری می‌کند، باید بدانید که این حالت ممکن است از علائم خیانت باشد.

۶- سفرها و جلسات کاری بیش از حد

افزایش تعداد سفرهای کاری یا جلسات طولانی مدت، رسیدگی بیش از حد و غیرمعمول به ظاهر خود و خط تلفن همراهی که شما از وجود آن خبر نداشته‌اید، یکی از شایع‌ترین نشانه‌های خیانت کردن است.

۷- تغییر در رابطه‌ جنسی

نیاز به رابطه‌ جنسی با گذشت زمان و بالاتر رفتن سن ممکن است کاهش پیدا کند که کاملا طبیعی است. اما اگر همسرتان به طور ناگهانی میل خود را به رابطه‌ جنسی از دست می‌دهد یا مثل گذشته مایل به برقراری ارتباط نیست، در حالی که نشانه‌ای از بیماری، استرس یا افسردگی در او مشاهده نمی‌شود، ممکن است در حال خیانت کردن به شما باشد.

مطلب مرتبط:

۹ رازی که برای داشتن زندگی زناشویی شاد و آرام باید بدانید

برای جلوگیری از خیانت در رابطه‌ی زناشویی انجام چه کارهایی ضروری است؟

 • سعی کنید در رابطه با مسائل شخصی خود توافق داشته باشید و تا جای ممکن از انجام رفتارهایی که موجب ناراحتی طرف مقابلتان می‌شود، خودداری کنید.
 • فضایی ایجاد کنید که بتوانید با همکاری یکدیگر، رشد کنید و به بهترین ویژگی‌های وجودتان دست پیدا کنید.
 • سعی کنید در شرایط استرس‌زا یا نگران کننده، نقش پشتیبان و همراه را به خوبی اجرا کنید.
 • از سرزنش‌های بی‌مورد یا تأکید بر ناتوانی‌هایی که فرد در بهبود آن‌ها موفق نیست یا نقشی در به وجود آمدن آن‌ها ندارد خودداری کنید.
 • همسرتان را به پیشرفت تشویق کنید و اگر در مسأله‌ای شکست خورد، به او برچسب‌هایی مانند «بی‌عرضه» یا «بی‌استعداد» نزنید.
 • همسرتان را درک کنید، و از قضاوت کردن او خودداری کنید. قضاوت کردن طرف مقابل علاوه بر این‌که اعتماد به نفس را از او می‌گیرد، باعث می‌شود که با شما احساس راحتی نکرده و نتواند افکار یا نگرانی‌های خود را با شما درمیان بگذارد.
 • هرگز حسادت نکنید، بلکه سعی کنید بهتر باشید. اگر احساس می‌کنید کسی سعی در جلب توجه شریک زندگی شما دارد، با احساس حسادت، ممکن است عصبی شوید و رفتاری از خود نشان دهید که طرف مقابلتان را دلسرد کند. به جای حسادت سعی کنید از دیروز خود بهتر شوید، نه صرفا برای جلب توجه، بلکه برای رشد و پیشرفت شخصیت خودتان.
 • برای بیان خواسته‌ها یا نگرانی‌های خود به همسرتان، احساس خجالت نکنید. این کار فضا را برای گفت و گو آماده می‌کند و طرف مقابل هم این جسارت را پیدا می‌کند تا خواسته‌های خود را بیان کند.
 • تلاش کنید با روش‌هایی که گفته شد، از چنین اتفاقی جلوگیری کنید. اما توجه کنید اگر کسی بدون دلیل یا به علت تنوع‌طلبی و اختلالات شخصیتی به شما خیانت کند، هرگز خودتان را مقصر ندانید و اعتماد به نفستان را از دست ندهید.
[خبرآنلاین]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

 • 🔻
انتشار این ویدیو می‌تواند برای ستاره اسکندری دردسرساز شود و ما به سهم خودمان شاید باید از این کار خودداری می‌کردیم؛ اما این راهش نیست. در دنیایی که همه چیز به سرعت منتشر و وایرال می‌شود، جلوی دیده شدن این تصاویر را نمی‌توان گرفت. بهتر است به موضوع اصلی و اساسی بپردازیم؛ آنچه خیلی از ایرانیان و ازجمله سلبریتی‌ها را به زیست دوگانه واداشته است. نگار جواهریان و ستاره اسکندری اولینشان نیستند و آخرین هم نخواهند بود. آنها در جایی که می‌توانند، از حق خود برای انتخاب پوشش استفاده می‌کنند و در جایی هم که نمی‌توانند، در همان چارچوب مشخص، پوششی نزدیک به سلیقه و میل خود را برمی‌گزینند. مسئله چیز دیگری است. یقه سلبریتی‌ها را جز آنجا که جانمازی آب کشیده‌اند و از نردبان تزویر و ریا بالا رفته‌اند، نگیریم. اجازه بدهیم آنها از حق انتخابشان استفاده کنند، مثل همه ما.
.
.
.
.
.
.
.
#سلبریتی #ایران #پوشش #انتخاب #ستاره_اسکندری #نگارجواهریان #گلشیفته_فراهانی
 • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۳۱ خرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
 • 🔻
نکنید با این بچه همچین. طفلک صداش هم درنمیاد.
.
.
.
.
.
.
.
#کودک #بچه #دختربچه #ناز
#babies #daughter #cute
 • 🔻
کدام برنامه است؟ ساعت خوش یا یکی از جنگ‌های نوروزی اوایل دهه ۷۰؟ رضا شفیعی جم و فاطمه هاشمی توی این آیتم پدر و مادر یوسف صیادی بودند؟ نصرالله رادش که خودش رفته ولی عکسش هنوز توی قاب است، چکاره است؟ «سحر دخترِ نازم»، خواهر دوقلوی یوسف صیادی، چرا توی عکس نیست؟ یک عکس ساده و این همه سؤال بی‌جواب؟
.
.
.
.
.
.
.
#بازیگران #کمدی #کمدین #یوسف_صیادی #رضاشفیعی_جم #نصرالله_رادش #فاطمه_هاشمی #سحر #عکس_قدیمی
 • 🔻
⁦⚠️⁩توضیح مهم: فال روزانه متولدین خرداد متأسفانه به‌جای فال متولدین ماه اردیبهشت هم آمده که ضمن عذرخواهی، اینجا اصلاحش می‌کنیم:
⁦♦️⁩فال روزانه متولدین اردیبهشت
معمولا فکر و عقلتان خوب کار می‌کند، اما امروز به نظر می‌رسد که گرفتار افکار ناخودآگاه شده‌اید. رویاپردازی‌های شما دیگر دست خودتان نیست، شاید حتی بتوانید به خودتان بقبولانید که این افکار واقعی هستند. پیشرفتی که حاصل کرده‌اید باعث شده به همه چیز با دید مثبت نگاه کنید، اما بدانید که هرچه زودتر با واقعیت‌ها روبرو شوید، برایتان بهتر است. در نهایت به مقصد مورد نظر خواهید رسید، اما کمی طول می‌کشد و به سادگی امکان‌پذیر نیست. آخر هفته است و اراده قوی‌تری دارید و می‌توانید با هر مانعی که پیش رویتان قرار گرفت مبارزه کنید.
.
.
.
♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۳۰ خرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
 • 🔻
از ۱ تا ۱۰ نمره بدید و میزان شباهت این خانم به خدابیامرز مونالیزا رو مشخص کنید.
.
.
.
.
.
.
..
#مونالیزا #داوینچی #نقاشی #گریم
#monalisa #davinci
 • داره می‌ریزه از کجا آمد و به کجا رفت؟
 • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۹ خرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو

هفتستان را فالو کنید