چه شغل‌ هایی برای افراد درونگرا مناسب هستند؟

بر اساس مطالعات یونگ، ۱۶ تیپ شخصیتی-شغلی متفاوت برای انسان تعریف شده است که به نام ‌MBTI شناخته می‌شود. در حال حاضر این روش، معتبرترین و پیشرفته‌ترین روش شناخت مشاغل، متناسب با تیپ شخصیتی هر فرد است. دو اینفوگرافی زیر، به صورت خلاصه این ۱۶ تیپ شخصیتی را به تفکیک شخصیت‌های درونگرا و برونگرا معرفی می‌کند و به این سؤال پاسخ می‌دهند که چه شغل‌ هایی برای افراد درونگرا و برونگرا مناسب هستند.

چه شغل‌ هایی برای افراد درونگرا مناسب هستند؟

چه شغل‌ هایی برای افراد درونگرا مناسب هستند؟

چه شغل‌ هایی برای افراد برونگرا مناسب هستند؟

چه شغل‌ هایی برای افراد برونگرا مناسب هستند؟

برونگرایی و درونگرایی چیست؟

ویکی‌پدیا – برون‌گرایی و درون‌گرایی (به انگلیسی: Extraversion and introversion)، یک صفت شخصیتی و یک بُعد اصلی (مرکزی) در نظریه شخصیت انسان‌ است. این دیدگاهی‌ است که توسط کارل یونگ در سال ۱۹۲۰ عمومیت و محبوبیت یافت.

بسیاری از افراد درون‌گرایی را با سکوت و خجالت همراه می‌دانند در مقابل آن انسان‌های برونگرا افرادی هستند که اجتماعی و شاد هستند. این نظریه بر این اصل استوار است که درونگراها انرژی خود را از درون خود دریافت می‌کنند (ایده‌ها و مفاهیم را از ذهن) و برون‌گراها انرژی خود را از دنیای بیرون خود و در ارتباط با دیگران.

برون‌گرایی در تمایل به بیرون رفتن، پرحرفی، و رفتار پر انرژی نمایان می‌شود، در حالی که درون‌گرایی بیشتر در رفتار انفرادی و خویشتن‌داری آشکار می‌گردد.

برون‌گرایی و درون‌گرایی هردو معمولا به عنوان یک زنجیره پیوسته واحد نگریسته شده‌اند؛ بنابراین، بیشتربودنش در یکی از آن دو مستلزم کاهش در دیگری‌ است. کارل یونگ و توسعه‌دهندگان شاخص مایرز بریگز دیدگاه‌های متفاوتی ارائه می‌دهند و باور دارند که همه هر دو گرایش برون‌گرایی و درون‌گرایی را دارند و (معمولا) یکی از آن دو بر دیگری غالب است.

مطلب مرتبط:

مهارت های زندگی / ۱۰ مهارتی که برای داشتن زندگی موفق باید یاد بگیریم

انزواطلبی و گوشه‌ گیری / انواع و اقسام و علل انزوا را بشناسیم

درمان انزوا و گوشه‌ گیری / چگونه با منزوی درونمان کنار بیاییم؟

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

Unable to communicate with Instagram.

هفتستان را فالو کنید