جشن حافظ عادل فردوسی‌پور گلاب آدینه
توضیح: این یک پست وبلاگی است که رسول بهروش یادداشت‌نویس مطبوعات در وبلاگ شخصی‌اش منتشر کرده و با همین شکل و شمایل خودمانی و غیررسمی‌اش هم خواندنی است. فقط بند اول را که درباره احوال خود نویسنده است، حذف کردیم.

دو- از سوژه‌های روز، موج قربون صدقه رفتن‌ها بابت حرکت خانم گلاب آدینه تو جشن حافظ بیشتر نظرم رو جلب کرد. ایشون بعد از اتفاقاتی که از سوی مهدی هاشمی و همسر جدیدش رقم خورد، از هاشمی به عنوان استادش تشکر کرده که بازتاب خیلی زیادی پیدا کرده. دمش گرم؛ من همیشه خانم آدینه رو دوست داشتم، اما واقعا به نظرم قضاوت کردن در مورد جزییات زندگی خصوصی آدم‌ها به این سادگی نیست. یعنی همینقدر راحت نمی‌شه به صرف یه ویدیوی افشاگری یا دو خط نطق تشکرآمیز، آدم‌ها را به خوب و بد تقسیم کرد. به خدا زندگی خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. برای همه ما پیش میاد که دیگران با مشاهده چند ثانیه از رفتارمون، یه حکم قطعی غیرمنصفانه در موردمون می‌دن. خودمون اما می‌دونیم که اونها فقط بخشی از ماجرا رو دیدن و داوری‌شون نمی‌تونه کامل و دقیق باشه. به نظرم بی‌خیال شیم بهتره.

سه- برای عادل خوشحالم که جایزه گرفت، اما می‌دونم که این روزها خیلی تنهاست و بدجوری داره عذاب می‌کشه. آدم‌ها رفته رفته به حجم کاری که می‌کنن معتاد می‌شن. عادل ۶ روز تو هفته روزی ۱۸ ساعت کار می‌کرد و حالا همه این زمان طولانی تبدیل شده به اوقات فراغتش؛ زمانی که هر ثانیه‌ش یه شلاقه روی روح و روان آدم. تا کی می‌شه با تیم هنرمندان فوتبال بازی کرد و با بچه‌های نود رفت چلوکباب خورد؟ عادل از نظر روحی به کار نیاز داره؛ خیلی بیشتر از جایزه و تشویق. اون این روزها داره عذاب می‌کشه؛ به اندازه همه پرونده‌هایی که می‌خواست بره و نمی‌تونه و حتی به اندازه همه جملات قصاری که وسط تماشای مسابقات فوتبال به ذهنش می‌رسه، اما دیگه نمی‌تونه بگه، چون میکروفونی جلوش نیست. ای بر باعث و بانیش…

چهار- باشگاه پرسپولیس گفته اخبار نقل‌وانتقالاتی خوبی داریم، در حالی که بهترین خبر از این باشگاه، بی‌خبریه. یعنی دوستان اگه هیچ کاری نکنن خیلی خیلی بهتره. تا این لحظه غیر از حفظ نادری، تک‌تک کارهایی که ایرج عرب کرده اشتباه بوده. وضع مدیریتی استقلال هم بهتر نیست. دوستان می‌گن پول پاتوسی رو دادیم که غائله پروپئیچ رفع بشه؛ خوب چرا پول دیاباته رو ندادید که پاتوسی بمونه؟ حالا که بلندزن گرفتید، ارسال‌کننده تیم رو فروختید؟ مردم از صبح تو شب تو سر و کله خودشون می‌کوبند که کدوم یک از این دو تیم بیشتر حکومتی هستند، در حالی که در حقیقت هر دو گروگان‌اند؛ گروگان‌هایی که ما نمی‌فهمیم دولت به چه حقی امثال عرب و خطیر و توفیقی و ترکاشوند رو بالای سرشون می‌ذاره.

مطلب مرتبط:

چهره‌ها – عادل فردوسی‌پور و برادرش در گذر سال‌ها

عادل هم ۲۰ سال ساکت بود، مثل میثاقی / دنبال قربانی نباشید

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۹ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
یکی از همین کشورهای اطراف است و ظاهرا رسم دارند و چه رسم زشت و زننده‌ای هم دارند؛ از همان بچگی دست‌بوسی و چاپلوسی را به اسم احترام یاد بچه می‌دهند. شاید بگویید؛ خوشبختانه در ایران از این خبرها نیست. برای دیدن رفتار مشابه در ایران، باید به حای بچه‌ها، به بزرگ‌ترها نگاه کرد و جای آن ۴ مرد جوان هم باید خیلی‌ها را نشاند و در رأسشان دولت را که بخشش ناچیزش از جیب همان دست‌بوسان است.
.
Video by: @nil_esila
.
.
.
.
.
.
#کودک #زشت #چاپلوسی
#childhood
  • 🔻
👏👏👏👏👏👏
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#حیوانات #فیل #آشغال #زباله #دیدنی
#elephant #trash
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۸ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کمی آهسته‌تر زیبا؛ فکر نمی‌کنی استوری خانم بازیگر، اعتراض به همان محدودیت‌هاییست که می‌گویی؟ یعنی به اصل محدودیت‌ها و نه برنامه شما که در چارچوب همان محدودیت‌ها ساخته شده؟ به قول مایلی‌کهن؛ متوجه عرض بنده میشی؟
.
.
.
.
.
.
.
#تلویزیون #عصر_جدید #احسان_علیخانی #پرینازایزدیار #اعتراض #حمله #مایلی_کهن
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۷ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
چه سری میندازه پایین
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#کودکان #بچه #نینی #پدر #فرزند #بغل
#babies #father
  • 🔻
از مدیری‌ای که هایده می‌خونه، بهتر دراومده.
.
.
.
Video by: @ba_khatereha
.
.
.
.
#خانه_سبز #خسروشکیبایی #خسرو_شکیبایی #حمیدگودرزی #حمید_گودرزی #رامبدجوان #بیژن_بنفشه_خواه

هفتستان را فالو کنید