جشنواره فیلم فجر 37

مسئول آراء مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه امشب ۱۰ فیلم برتر از نظر آراء مردمی اعلام خواهد شد، گفت: سعی کردیم از هر کاری که باعث ایجاد شبهه در رای گیری شود و امنیت روانی صاحبان اثر را به خطر بیاندازد، جلوگیری کنیم.

علی آشتیانی‌پور درباره زمان اعلام نتایج آراء مردمی این دوره جشنواره گفت: امشب اولین نتایج آراء مردمی اعلام خواهد شد و از بین فیلم‌های سینمایی که در این دوره جشنواره حضور یافته و در آراء مردمی شرکت داده شدند، ۱۰ فیلم برتر معرفی خواهند شد.

او ادامه داد: از روز بعد، یک فیلم کم می‌شود تا به روزی پنج فیلم برسد و در دو روز آخر ۵ فیلم برتر اعلام می‌شوند.

مسئول آراء مردمی این دوره جشنواره در پاسخ به اینکه چرا این آمار بعد از سه روز اعلام می‌شود، توضیح داد: به هم ریختگی‌ که در برنامه‌های اکران فیلم‌ها اتفاق افتاد باعث شد جداول ما به هم بریزد و چون ما می‌خواستیم امکان نمایش برای همه فیلم‌ها یکسان باشد و به یک جمع‌بندی یکسانی برسیم تا حق کسی ضایع نشود، قرار شد بعد از ۳ روز این آرا اعلام شوند.

آشتیانی پور اضافه کرد: ما مجبور بودیم صبر کنیم تا جدول اکران فیلم‌ها در سینماهای مردمی به تعادل درستی برسد، همه فیلم‌ها به نمایش درآیند و جدول اکران به یک ثبات برسد. البته در دوره‌های گذشته هم معمولاً اولین آمار بعد از سه روز اعلام می‌شد؛ اما امیدوار بودیم امسال بتوانیم زودتر این اتفاق را رقم بزنیم، ولی متوجه شدیم که لازم است برخی فیلم‌ها بیشتر دیده شوند تا بتوانیم نتیجه بهتری بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه بلیت‌های بدون صندلی که در گیشه سینماها به فروش می‌رسند و همچنین بلیت‌ سانس‌های فوق‌العاده، کد رای مردمی ندارند، گفت: سعی کرده‌ایم از هر کاری که باعث ایجاد شبهه در رای گیری شود جلوگیری کنیم و از شرایطی که امنیت روانی صاحبان اثر را به خطر می‌اندازد پرهیز کنیم؛ زیرا در این صورت ممکن بود برخی از صاحبان آثار بلیت‌هایی را خودشان خریداری کنند و بر آراء فیلمشان تاثیر بگذارند. بر همین اساس چون این نوع بلیت‌ها قابل خرید هستند آن را از گردانه رأی دهی خارج کردیم تا عدالت برای همه رعایت شود.

مسئول آراء مردمی این دوره جشنواره درباره میزان مشارکت مردم در این رای گیری‌ها گفت: میزان مشارکت مردم در رای‌دهی به فیلم‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر بوده؛ اما با این حال به اندازه زمانی که رای گیری‌ها به شیوه سنتی انجام می‌شد نیست. البته در این روش دامنه رای‌گیری وسیع‌تر شده ولی ما انتظار مشارکت بیشتری را داریم.

او افزود: معمولا در روزهای ابتدایی جشنواره تعداد آراء کم است و به مرور افزایش پیدا می‌کند. با این حال تعداد آراء به میزانی هست که قابل تامل باشد و به راحتی بتوان با همین تعداد رای تکلیف فیلم‌ها را مشخص کرد.

آشتیانی‌پور در توضیح این نکته بیان کرد: به فرض مثال اگر از همه کسانی که می‌توانند رای بدهند به طور میانگین ۸۵ درصد در رای گیری شرکت کنند و ما بخشی را که قرار است به دلیل سلامت رای‌گیری آن‌ها را حذف کنیم و به رقم ۶۰ درصد برسیم باز هم کیفیت آرا انقدر عالی ست که هیچکس نمی‌تواند آن را زیر سوال ببرد.

علی آشتیانی پور در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه امکان دسترسی به تمام داده‌های آراء مردمی برای صاحبان آثار وجود دارد بیان کرد: هرکدام از صاحبان آثار بعد از اتمام اعلام رای گیری‌ها می‌توانند از طریق داده‌هایی که جمع‌آوری شده است، جایگاه فیلمشان را از روز اول تا آخر ببینند و حتی می‌توانند با صاحب رای تماس بگیرند تا از صحت آرا مطمئن شوند.

اعلام ۱۰ فیلم برتر آراء مردمی جشنواره فجر

خبرگزاری ایسنا – ۱۰ برتر در میان آراء مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

نخستین نتایج از آراء مردمی پس از سه روز از برگزاری جشنواره و به دلیل اینکه همه فیلم‌ها به نمایش درآیند، اعلام شد.

براساس این آمار اسامی ۱۰ فیلم برتر بدون ترتیب و اولویت به این شرح است:

«قسم»، «بنفشه آفریقایی»، «ماجرای نیمروز: رد خون»، «جان‌دار»، «بیست و سه نفر»، «قصرشیرین»، «غلامرضا تختی»، «متری شیش و نیم»، «سرخپوست»، «شبی که ماه کامل شد».

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال و طالع‌بینی ۳۰ مرداد ۹۸
  • 🔻
😍😍😍
.
@play.sonati
.
.
.
.
.
.
#بچه #پسربچه #باحال #موسیقی #ساز #بارون_بارونه #لری
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۹ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
یکی از همین کشورهای اطراف است و ظاهرا رسم دارند و چه رسم زشت و زننده‌ای هم دارند؛ از همان بچگی دست‌بوسی و چاپلوسی را به اسم احترام یاد بچه می‌دهند. شاید بگویید؛ خوشبختانه در ایران از این خبرها نیست. برای دیدن رفتار مشابه در ایران، باید به حای بچه‌ها، به بزرگ‌ترها نگاه کرد و جای آن ۴ مرد جوان هم باید خیلی‌ها را نشاند و در رأسشان دولت را که بخشش ناچیزش از جیب همان دست‌بوسان است.
.
Video by: @nil_esila
.
.
.
.
.
.
#کودک #زشت #چاپلوسی
#childhood
  • 🔻
👏👏👏👏👏👏
.
.
.
Video by: Unknown Please DM for credit
.
.
.
.
#حیوانات #فیل #آشغال #زباله #دیدنی
#elephant #trash
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۸ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کمی آهسته‌تر زیبا؛ فکر نمی‌کنی استوری خانم بازیگر، اعتراض به همان محدودیت‌هاییست که می‌گویی؟ یعنی به اصل محدودیت‌ها و نه برنامه شما که در چارچوب همان محدودیت‌ها ساخته شده؟ به قول مایلی‌کهن؛ متوجه عرض بنده میشی؟
.
.
.
.
.
.
.
#تلویزیون #عصر_جدید #احسان_علیخانی #پرینازایزدیار #اعتراض #حمله #مایلی_کهن
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲۷ مرداد ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو

هفتستان را فالو کنید