سید بشیر حسینی داور مسابقه استعدادیابی عصر جدید

فرارو – برنامه عصر جدید قرار است به معرفی استعداد‌های تازه در حوزه‌های مختلف بپردازد. حوزه‌هایی تعریف شده و متقاضیان می‌توانند با حضور در این برنامه هنر خود را به نمایش بگذارند.
این برنامه که به تهیه کنندگی و مجری‌گری احسان علیخانی ساخته شده است، چهار داور دارد؛ دو بازیگر (امین حیایی و رویا نونهالی)، یک موزیسین (آریا عظیمی‌نژاد) و یک چهره تازه و گمنام (بشیر حسینی) که کارشناس رسانه است.

عصرجدید در همان ابتدا درگیر برخی حواشی شد. بسیاری از ناظران معتقد بودند که این برنامه کپی‌برداری آشکار از یک برنامه آمریکایی است. کلا ماهیت عصر جدید آنگونه است که می‌تواند خبرساز شود. شاید در برنامه‌های اولیه کسی تصور نمی‌کرد که گمنام‌ترین داور عصر جدید به بحث‌برانگیزترین چهره آن بدل شود، اما بشیر حسینی آرام آرام با موضع گیری‌ها و رأی‌هایش توجهات را به خود جلب کرد.

او اغلب مواضع متفاوتی اتخاذ می‌کند که با واکنش روبه رو می‌شود. او در جدیدترین موضع‌گیری عجیبش، بعد از اجرای پانتومیم یکی از شرکت کنندگان، دوران پانتومیم را به سر آمده و پانتومیم را غربی دانست و در پاسخ به دیگر داوران و مجری که اگر اینطور است، پس سینما هم غربی است، گفت که ریشه‌ سینما مال ماست! انتقادات از حسینی با تشویق حاضران و تماشاگران روبه‌رو شد.

بلافاصله پس از پایان این برنامه، در فضای مجازی بسیاری به انتقاد از سخنان او پرداختند و ادعا‌هایش را زیر سؤال بردند. حتی عده‌ای با کنایه گفتند که برنامه عصر جدید خود ریشه در فرهنگ ایرانی ندارد و تقلیدی از یک برنامه آمریکایی است.

بشیر حسینی که با برنامه عصر جدید مشهور شده است حالا زیر ذره‌بین قرار دارد و سخنان قدیمی‌ترش هم مورد بازخوانی و بازبینی قرار گرفته است.

او پیش از داوری در عصرجدید، میهمان ثابت برنامه ‏‏ «رسانش» از شبکه امید سیما بود، در یکی از برنامه‌های ‏‏ «اکسیر» فرزاد حسنی بحث مفصلی درباره فضای مجازی داشت و چندی پیش نیز در برنامه «هفت» از سینمای ‏ایران و نقش فیلمسازان انتقاد کرد و گفت: «برخی هنرمندان ما فقط ادعای مردمی بودن دارند، ولی با ساخت برخی فیلم‌ها کام مردم را تلخ می‌‏کنند. هنرمند ما وجه مردمی بودن را فراموش کرده و از مردم دور شده است.»

در کنار این موارد انتشار کلیپی کوتاه از بشیر حسینی که در برنامه تلویزیون اینترنتی آیو به نام «زابیواکا» در ایام جام جهانی فوتبال شرکت کرده بود، به تازگی جنجالی شده است.

در بخشی از این ویدئو بشیر حسینی می‌گوید: «بذار یک چیز عجیب‌تر هم این جا به شما بگم. همین نگاهی که از زمان فروید جدی شد که فوتبال را اساسا از سنخ مقوله لذت جنسی می‌بیند، میگه چرا شما از فوتبال لذت می‌برید؟ همانطور که لذت جنسی لذت دارد، این هم عین همان است، از همان جنس و همان سنخ است. آدم اول تعجب می‌کند. می‌گوید که چه جوری؟ بعد می‌گوید یک مطالعه‌ای کردم. کشور‌هایی که آمار شهوت و مسائل جنسی در آن بالاتره است فوتبال بهتری دارند، مثل برزیل. بعد آرژانتین…»

در آن برنامه نیز علی انصاریان به ادعای حسینی واکنش نشان داد و گفت پس چرا تایلند فوتبال خوبی ندارد؟ این ویدئو با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبه‌رو شد.

این ویدئو و عملکرد حسینی در عصر جدید باعث شد که بسیاری کنجکاو شوند که کارشناس جدید تلویزیون کیست و از کجا آمده است؟ آمار‌های گوگل نشان می‌دهد جست‌وجوی نام بشیر حسینی از اسفندماه ۹۷ به شدت افزایش یافته است.

بشیر حسینی کیست و چرا به چهره‌ای جنجالی تبدیل شد؟ عده‌ای حسینی را با چهره‌هایی همچون رائفی پور و حسن عباسی مقایسه می‌کنند.

بشیر حسینی کیست؟

سیدبشیر حسینی متولد ۱۵ آذر ۱۳۶۰ است، تحصیلات حوزوی را تا سطح ۲ ادامه داده، فوق‌لیسانس حقوق از دانشگاه امام صادق (ع) و دکترای فرهنگ و ‏ارتباطات از دانشگاه صداوسیما دارد و مرتبه علمی‌اش «استادیار» است.

بشیر حسینی در بیوگرافی کانال تلگرامش نوشته “در جست‌وجوی حق و حقیقت” و سوابقش را این‌طور توضیح داده: ‏‏«مدیر گروه علوم نوین رسانه دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما، رئیس شورای سیاست‌گذاری المپیاد بین‌المللی سواد رسانه‌ای، مشاور ‏دانشگاهی و استعدادیابی و جوان برگزیده کشور سال ۱۳۸.»

او شهریورماه سال ۹۷ با حکم مسعود معینی‌پور مدیر شبکه چهار سیما، به عنوان مدیر گروه فرهنگ و اندیشه این شبکه منصوب شد.

بشیر حسینی تألیفاتی نیز دارد. او نویسنده کتاب‌های “ماه عسل مجردها”، “لایک ممنوع” و “۱۵۰ هشتگ نهضت سواد رسانه‌ای” است. او مقالاتی هم منتشر کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به “کارکرد الگویی شخصیت‌پردازی بر مخاطب؛ مطالعه موردی عروسک باربی” و “رهیافتی به سواد بازی‌های رایانه‌ای؛ مطالعه ساختار و محتوای «بازی عفو» ” اشاره کرد.

رابطه نزدیک با رییس شبکه سوم سیما

سیدبشیر حسینی داور مسابقه استعدادیابی عصر جدید و علی فروغی مدیر شبکه سه

یکی دیگر از نشانه‌هایی که به آشنایی بیشتر با بشیر حسینی کمک می‌کند این است که او روابط نزدیکی با علی فروغی مدیر جوان شبکه سوم سیما دارد. اول اسفندماه همایشی در دانشگاه امام صادق برگزار شد که دو مهمان این همایش بشیر حسینی و علی فروغی بودند. در این همایش بایسته‌ها و چالش‌های تولید محتوا در رسانه در «گام دوم انقلاب» مورد بررسی قرار گرفت.

رابطه نزدیک فروغی و حسینی باعث شده است که بسیاری او را داور سفارشی برنامه “عصر جدید” بدانند. این عده معتقدند که علی فروغی به دنبال ستاره‌سازی جدید در تلویزیون است و با حدف چهره‌هایی همچون عادل فردوسی پور می‌خواهد افراد دیگری را تبدیل به چهره کند.

البته این ادعا‌ها توسط عده‌ای دیگر رد شده است. حامد جوادمحمدزاده کارگردان برنامه زابیواکا که حسینی در آن حضور یافت، در یادداشتی نوشته است که “احسان علیخانی عزیز، به سبب آشنایی با سیدبشیر از طریق همین برنامه زابیواکا، دکتر رو نامزد داوری این مسابقه کرد و وقتی در تماس تلفنی از من در مورد دانش سیدبشیر پرسید، من بدون مکث گفتم هم بسیار باسواده و هم بسیار ژورنالیست و مخاطب فهم.”

او تأکید کرد: «به نظر من پروژه تحمیل و سفارش و باج و ستاره‌سازی و کذا و کذا، یک پروژه مردوده و حتی اگه سیدبشیر رو در قواره کارشناس سفارشی در نظر بگیریم -که ابدا چنین شخصیت و کاراکتری نداره- اقلا در شان احسان علیخانی نیست که بعد از این همه سال زندگی حرفه‌ای، کسی رو تحمیلی بپذیره.»

دو نگاه متفاوت به حضور بشیر حسینی در عصر جدید

حضور بشیر حسینی در برنامه عصر جدید نه تنها با واکنش فراوان منتقدان و فعالان فضای مجازی روبه‌رو شده، بلکه تحلیل‌های فراوانی نیز در رسانه‌ها درباره او منتشر شده است. برخی معتقدند حضور او در عصر جدید “حماقت‌بار” است و عده‌ای دیگر می‌گویند او “نجات‌دهنده” عصر جدید است.

سایت اصولگرای مشرق در این باره نوشته است: «ویژگی بزرگ «سیدبشیر حسینی» در میان هیأت داوران این است که برنامه را از «اَمریکن» شدن نجات می‌دهد. حسینی به عنوان یک معلم متفکر و آنالیزور، خلأ موجود در این برنامه را در مقام داور به خوبی پر می‌کند.»

مطلب مرتبط:

شرکت‌کننده جنجالی «عصر جدید»: مهمان برنامه بودم، نه متقاضی

در سوی دیگر روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران نظر کاملا متفاوتی دارد و در این باره معتقد است: «حضور یک استاد ارتباطات در جمع داوران هم بزرگ‌ترین نقص در جریان داوری‌های عصر جدید است، به‌خصوص اینکه سیدبشیر حسینی بی‌ربط‌ترین دلایل را برای قبول یا رد اجرا‌های شرکت‌کنندگان دارد.»

روزنامه جوان البته همچون بسیاری از منتقدان برنامه عصر جدید را “کپی نعل به نعل از برنامه تلویزیونی مشهور «گات تلنت»” دانسته است.

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام

  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۴ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این پدره ادمین، نه مادر. دقت نمی‌کنیا. من از طرف ادمین عذر می‌خوام.
.
.
.
.
.
.
.
#نوزاد #نینی #پدر #کلک #گول #گوشی #موبایل
#father #babyvideos
  • 🔻
ازدواج کودکان؛ موافقید یا مخالف؟
.
تصحیح: بهروز کاظمی درست است.
.
.
.
.
.
.
#ازدواج #ازدواج_کودکان #سیرجان #عروس_کودک #عروسک
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۳ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
کولر که نمی‌گیری، از پشت هم که بچه رو هدف قرار میدی، تو مسلمونی!؟
.
فقط اونجاش که سر تکون داد واسه باباش.
.
.
.
.
.
#کودکان #پدر #پسربچه #دعوا #گرما #کولر #خواب
#children #father
  • 🔻
به ترتیب قد، از چپ به راست: فاطمه (سیمین) معتمدآریا، احمد و نریمان حامد.
.
.
.
.
.
.
.
#فاطمه_معتمدآریا #سیمین #همسر #فرزند #احمد #حامد #نریمان #عکس
  • ♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓
✨ فال روزانه ۲ تیر ۹۸
🌑 فال روزانه را برای دوستان خود بفرستید.
❗فال روزانه کامل خود را در هفتستان بخوانید.
🌐 لینک وبسایت هفتستان در بیو
  • 🔻
این فرودگاه باید مقصد همه پروازها باشه. حالا قسمت بشه برید از نزدیک ببینید. خطیای سنگاپورُ سوار شید، بگید فرودگاه چانگی پیاده‌تون کنه.
.
.
.
.
.
.
.
#سفر #گردشگری #سنگاپور #فرودگاه #آبشار
#singapore #airport #travel

هفتستان را فالو کنید