حذف موقت اکانت اینستاگرام در 6 مرحله

اینستاگرام این روزها فراگیرترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران و شاید تمام دنیا شناخته می‌شود و بسیاری، از پیر و جوان تا حتی کودکان خردسال در آن حداقل یک حساب کاربری دارند. البته شاید بعضی‌ها بخواهند به هر دلیلی حساب کاربری اینستاگرام خود را برای مدتی غیرفعال کرده یا اصلا به‌ طور کامل آن را حذف کنند. در این مطلب راه و روش حذف موقت اکانت اینستاگرام یا همان غیرفعال کردن آن را آموزش می دهیم و در آینده به چگونگی حذف و پاک کردن کامل اکانت اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام در ۶ مرحله

اینستاگرام قابلیت حذف حساب کاربری را به دو صورت در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ در حالت اول حساب اینستاگرام به‌ صورت موقت حذف یا درواقع غیرفعال می‌شود و امکان دسترسی دوباره به آن وجود دارد و در حالت دوم، اکانت به‌ طور کامل پاک شده و دیگر قابل بازگردانی نیست.

در حذف موقت اکانت اینستاگرام برخلاف حذف به صورت دائمی، این امکان به شما داده می‌شود تا دوباره به اکانت، همراه با تمامی اطلاعات حساب کاربری‌ مانند قبل دسترسی داشته باشید. این نوع حذف کردن که با عنوان Disable Account یا غیرفعال کردن اکانت هم شناخته می‌شود، زمانی به کار می‌آید که کاربر می‌خواهد برای مدت زمانی محدود در اینستاگرام حضور نداشته باشد و قصد دارد به صورت موقتی حساب کاربری‌اش را حذف کند. در واقع اکانت غیرفعال شده و دوباره می‌تواند مانند قبل فعال شود.

برای حذف موقت اکانت اینستاگرام مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

حذف موقت اکانت اینستاگرام

۱- با استفاده از مرورگر موبایل یا کامپیوتر، وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. باید بدانید که شما قادر به حذف اکانت توسط اپلیکیشن (موبایلی) اینستاگرام نیستید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

۲- بر روی آیکون آدمک کلیک کنید تا پروفایل شخصی شما در اینستاگرام باز شود.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

۳- در صفحه بازشده بر روی “Edit Profile” کلیک کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

۴- در این بخش بر روی “Temporarily disable my account” کلیک کنید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

۵- در صفحه جدید باز شده باید دو مورد خواسته شده را پاسخ دهید. در مقابل “Why are you disabling your account” باید دلیل حذف اکانت را از گزینه‌های موجود در لیست انتخاب کنید و در مقابل “Re-enter your password” هم رمز عبور اکانت خود را وارد کنید.

۶- پس از وارد کردن موارد خواسته شده بر روی دکمه آبی رنگ “Temporarily Disable Account” کلیک کنید. با این کار حساب کاربری شما به صورت موقت غیرفعال شده و دیگر کسی قادر به مشاهده آن نخواهد بود.

مطلب مرتبط:

چگونه آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ را غیرفعال کنیم؟

Wi-Fi Direct چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

همان طور که می‌دانید نکته اصلی حذف اکانت اینستاگرام به ‌صورت موقت، قابل برگشت بودن آن است. برای بازگردانی دوباره اکانت اینستاگرامی که به صورت موقت حذف یا همان غیرفعال شده، تنها کافی است یک بار وارد اکانت خود شوید تا از این حالت خارج شود.

[برگرفته از کلیک]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*