مرسدس بنز EQC بنز با شاسی‌بلند الکتریکی آمد

مرسدس بنز هفته گذشته در مراسمی در شهر استکهلم سوئد اولین شاسی‌بلند الکتریکی خود را رونمایی کرد. مرسدس بنز EQC اولین مدل از ماشین‌های الکتریکی است که خودروسازان لوکس آلمانی برای رقابت با کارخانه آمریکایی تسلا به بازار عرضه می‌کنند.

ماشین جدید بنز دو موتور الکتریکی دارد که در مجموع ۴۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. EQC با هر بار شارژ بیش از ۴۵۰ کیلومتر حرکت می‌کند، حداکثر سرعتش ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است و شتاب صفر تا صد کیلومتر ماشین ۵ و یک‌دهم ثانیه است.

قیمت ماشین هنوز اعلام نشده اما انتظار می‌رود EQC حدود ۵۰ هزار دلار و نزدیک به سدان جدید تسلا،‌ مدل۳، قیمت‌گذاری شود.

با اینکه چراغ‌های EQC با مدل‌های دیگر بنز فرق دارد، ماشین از نظر ظاهری با محصولات دیگر این کارخانه فرق چندانی ندارد. یونگ‌ هاینرمان، مدیر فروش و بازاریابی مرسدس-بنز می‌گوید شرکت عمدا ظاهر اولین مدل الکتریکی بنز را محافظه‌کارانه طراحی کرده، چون نمی‌خواست مشتریان قدیمی‌اش را از خود براند و کسانی را که می‌خواهند برای اولین بار ماشین الکتریکی بخرند دچار تردید کند. به گفته او مدل‌های الکتریکی بعدی سری EQ با نوآوری‌های بیشتر طراحی خواهد شد.

مرسدس بنز EQC

مرسدس-بنز قصد دارد در چهار سال آینده ده مدل الکتریکی به بازار عرضه کند

بازار خودروهای لوکس الکتریکی در چند سال گذشته تقریبا بدون رقیب در اختیار کارخانه تسلا بوده و این کارخانه آمریکایی بدون هیچ سابقه‌ای در خودروسازی به یکی از مهم‌ترین بازیگران در صنعت خودرو تبدیل شده است. تسلا امسال ۵۰ هزار دستگاه مدل۳، فروخت و پیش‌بینی می‌کند فروش این مدل در سال ۲۰۱۹ دو برابر شود.

موفقیت تسلا و تغییر مسیر صنعت خودرو به سمت خودروهای الکتریکی، خودروسازان آلمانی را اگرچه با چند سال تأخیر اما بالاخره به این بازار آورد. پس از مرسدس-بنز، به زودی آئودی اولین شاسی‌بلند الکتریکی خود را رونمایی می‌کند و ب‌ام‌و هم کانسپتی از مدل جدید الکتریکی خود را نمایش‌ خواهد داد. اولین مدل الکتریکی پورشه هم تا پایان سال به بازار عرضه می‌آید.

مرسدس‌-بنز قصد دارد در چهار سال آینده ده مدل الکتریکی از سری EQ به بازار عرضه کند. با این حال این شرکت پیش‌بینی‌های قبلی خود درباره تولید خودروهای الکتریکی را تغییر داده است.

بنز قبلا پیش‌بینی کرده بود تا سال ۲۰۲۵ یک‌چهارم تولیداتش الکتریکی خواهد بود، اما دیتر زچه، مدیر شرکت در مراسم رونمایی EQC این آمار را تعدیل کرد و گفت انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۱۵ درصد از تولیدات شرکت، خودروهای الکتریکی باشد.

[جهان خودرو]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*