خانه » اخبار ورزشی » سیدجلال حسینی از تیم ملی خداحافظی کرد / واکنش‌ها به خداحافظی حسینی

درباره نویسنده

شهاب اسکندری

زمانی می‌خواستم روزنامه‌نگار شوم. نشدم. چند مقطع کوتاه وبلاگ‌نویس بودم. مدتی را به تولید محتوا در یک مؤسسه گذراندم و حالا اینجا هستم. این کاری است که قطعا به آن علاقه دارم.

دسته بندی مطالب

هفتستان در فضای مجازی

تقویم روز

۳۰ بهمن ۱۳۶۶
سالروز تولد:
ساعد سهیلی
بازیگر سینما

عکس روز

پرنده-2
واقعا کی بیشتر تعجب کرده…؟!!

ویدئو

تبلیغات

اخبار ورزشی فوتبال

سیدجلال حسینی از تیم ملی خداحافظی کرد / واکنش‌ها به خداحافظی حسینی

واکنش‌ها به خداحافظی حسینی

بعداز ظهر امروز سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس با انتشار پستی اینستاگرامی خداحافظی خود را از تیم ملی اعلام کرد. او که یکی از خط‌خورده‌های بزرگ لیست تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود در طول ماه‌های اخیر اعلام کرده بود هر زمان خودش تشخیص دهد از تیم ملی خداحافظی می‌کند. سیدجلال سرانجام امروز و در فاصله کمی تا شروع جام ملت‌های آسیا تصمیم خود مبنی ر خداحافظی همیشگی از تیم ملی را اعلام کرد. او در متن خداحافظی خود نوشته است:

«بنام خدایی که از انزلی تا جام جهانی و از ازل تا ابد همراهم بوده و هست. تمام روزهایی که مانند ساعتی برایم گذشتند حالا بخشی از خاطرات من در لباس تیم ملی هستند. همه ایامی که لباسی پر افتخار را بر تن داشتم و برای سربلندی نام وطنم و پرچم ایران دویدم را قاب کرده و بر دیوار خاطرات می کوبم. مرور همه تلخی ها و شیرینی ها سخت است، نوشتن از همه این سالها ممکن نیست و در گام آخر و برای خداحافظی باید فقط کلمات را خرج رفتن کرد و تقدیر و سپاس و تشکر. گلایه ها را لای زرورق فراموشی باید پیچید و دستها را به گرمی فشرد و رفت.

در تیم ملی از نخستین روز تا روز پایانی برایم یک نوع نگاه حاکم بود. جنگیدن تا سر حد جان برای خوشحالی مردمی که با حمایت شان مرا به این لباس رسانده بودند. مردمی با تعصب به رنگ پیراهن های دلخواهشان. چه رقیبان آبی دوست و چه عاشقان سرخدل پرسپولیس که هر آنچه دارم از حضور و بودن آنهاست و چه همه هوادارانی که در کنار تیم ملی یکرنگ و همدل می شدند. من خود را وامدار تک تک این مردم می دانم و تمام قد در مقابل آنها و در برابر تصویر عزیزانی که خون شان نگهبان جاویدان سرزمینم بوده تعظیم می کنم. حالا خود را در گام نهایی می بینم. ایستگاه آخر. آماده برای یک خداحافظی از پیراهنی که امانت بود و باید امانتداری می کردم که امیدوارم اینگونه بوده باشد. سطرهای پایانی فوتبال ملی خود را پر می کنم از تقدیر از همه هواداران فارغ از رنگ بندی ها، مربیانم از ابتدا تا انتها، همبازیانم و خانواده ام که نقشی پررنگ در رسیدنم به این جایگاه داشته اند. این لباس مقدس را برای همیشه به دیوار دلم سنجاق می کنم و برای تیم ملی کشورم یک هوادار باقی می مانم. هر جایی که نتوانستم خواسته هایتان را برآورده کنم از توانم خارج بوده و بابت تمام کمبودها و ناکامی هایی که دلتان را آزرده کرده معذورم و پوزش می طلبم. به امید سربلندی ایران و ایرانی. فرزند ایران، شماره چهار. سیدجلال حسینی.»پست خداحافظی سیدجلال حسینی در اینستاگرام

حسینی: دیگر رقیب سرسختی برای مدافعان تیم ملی نیستم

حسینی همچنین در مصاحبه‌ای درباره خداحافی‌اش از تیم ملی صحبت کرد و فردا هم در یک کنفرانس خبری شرکت خواهد کرد.

سیدجلال حسینی درخصوص خداحافظی‌اش از فوتبال ملی گفت: بالاخره باید روزی از تیم ملی کنار می‌رفتم و امروز تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. می‌خواهم از حالا همه تمرکزم را روی پرسپولیس بگذارم و فکر می‌کنم فرصت خوبی بود تا از تیم ملی کنار بروم. همان‌طور که در صفحه شخصی‌ام نوشتم از همه کسانی که در این مدت از من حمایت کردند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: واقعا ممنون مردم کشورم هستم. در متنی که نوشتم هم از همه تشکر کردم و از همین طریق باز هم از مردمی که از من حمایت کردند ممنون هستم. چه زمانی که در تیم ملی بازی می‌کردم، چه زمانی که از تیم ملی خط خوردم و چه حالا که از تیم ملی خداحافظی کردم بارها از من حمایت کردند و از همه آنها تشکر می‌کنم.

کاپیتان تیم پرسپولیس درباره اینکه خیلی‌ها منتظر بودند باز هم او را در لباس تیم‌ملی ببینند اظهار داشت: همیشه و در هر حالتی برای موفقیت تلاش کردم. هنوز هم می‌خواهم به موفقیت‌هایم ادامه دهم اما شرایط واقعا سخت شده است. بعد از اینکه با خانواده‌ام مشورت کردم تصمیم گرفتم از فوتبال ملی کنار بروم. شرایط برای خودم و پرسپولیس سخت شده و می‌خواستم تمرکزم را روی پرسپولیس بگذارم. تا الان یک رقیب سرسخت برای مدافعان تیم ملی بودم اما از امروز هوادار سرسخت آن‌ها خواهم بود. من با این بچه‌ها در تیم ملی زندگی کردم و می‌دانم چقدر کار سختی انجام می‌دهند.

حسینی در خصوص اینکه برانکو درباره خداحافظی‌اش چه گفته اظهار داشت: من با آقای برانکو در این خصوص صحبت کردم. او در جریان همه چیز قرار دارد و من همه چیز را به او گفته بودم. من در زمان سرمربیگری برانکو هم به تیم ملی دعوت می‌شدم و از او هم قدردانی می‌کنم. فردا در نشست خبری هم یک بار دیگر از همه کسانی که برایم زحمت کشیدند تشکر خواهم کرد.

واکنش‌ها به خداحافظی حسینی

خداحافظی مدافع مستحکم پرسپولیس از تیم ملی، واکنش هم‌بازی‌های او در پرسپولیس و تیم ملی و دیگر اهالی فوتبال را در پی داشت و بسیاری از آنها در قالب پست و استوری اینستاگرامی پیامی خطاب به او منتشر کردند.

این پستی است که اینستاگرام علی پروین برای سیدجلال منتشر کرده است.

پست اینستاگرامی علی پروین در واکنش به خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی

این هم توئیت مهدی مهدوی‌کیا با عکسی از خودش، سیدجلال حسینی و علی کریمی؛ عکسی از بازی ایران-ازبکستان در جام ملت‌های ۲۰۰۷ که حسینی اولین گل از ۸ گل ملی‌اش را در آن به ثمر رساند.

توییت مهدی مهدوی کیا در واکنش به خداحافظی سیدجلال حسینی از بازی های ملی

علی کریمی هم ضمن تشکر از سیدجلال، دوباره یادی کرده از زمامداران فوتبال کشور که به نظر او قدردان زحمات سیدجلال نبوده‌اند و دیر یا زود هم رفتنی هستند.

واکنش اینستاگرامی علی کریمی به خداحافظی سیدجلال حسینی از بازی‌های ملی

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با  انتشار پست زیر نشان داده برخلاف ادعای علی کریمی، اتفاقا قدردان سیدجلال حسینی هم است و دیر یا زود هم اصلا رفتنی نیست. قدردانی همین شکلی است دیگر.

واکنش تاج به خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی

پژمان منتظری مدافع استقلال که برخلاف سیدجلال حسینی، با وجود پا به سن گذاشتن هنوز به تیم ملی دعوت می‌شود هم استوری زیر را برای او منتشر کرد.

استوری پژمان منتظری در واکنش به خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی

سروش رفیعی، هم‌بازی سیدجلال در تیم ملی و پرسپولیس هم واکنشی انتقادی به خداحافظی او از تیم ملی داشت. از نظر او کاپیتان پرسپولیس، هنوز هم از بسیاری از بازیکنان دعوت شده به تیم ملی شرایط بهتری دارد. سروش رفیعی بعد از پیوستن به پرسپولیس در میانه‌های دو فصل قبل و در اوج درگری‌های کی‌روش-برانکو تنها یک بار دیگر به تیم ملی دعوت شد و خیلی زود هم خط خورد و به نظر می‌آید خودش هم در دوران کی‌روش جایی دیگر در تیم ملی ندارد.

پست اینستاگرامی سروش رفیعی برای خداحافظی سیدجلال

سردار آزمون که برخلاف علی کریمی، سیدجلال و سروش رفیعی، جایگاه ویژه‌ای نزد سرمربی تیم ملی دارد و حتی با وجود اعلام خداحافظی از تیم ملی هم به اردوهای تیم دعوت می‌شد، در استوری خود خطاب به سیدجلال نوشته از او چیزهای زیادی یاد گرفته. باید ببینیم واکنش میک مک‌درموت به اظهارنظر و ابراز ارادت سردار چه خواهد بود.

استوری سردار آزمون در واکنش به خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی

سعید عزت‌اللهی هم ظاهرا از سیدجلال حسینی قول گرفته وقتی حسینی سرمربی ملوان شد او را هم به ملوان ببرد. یعنی اگر ملوان بتواند خودش را لااقل در دسته یک حفظ کند و سیدجلال هم از فوتبال خداحافظی کند و وارد عرصه مربیگری شود و به نیمکت ملوان برسد و عزت‌اللهی هم دورهای خودش را در لیگ‌های روسیه و بلژیک و ترکیه و  یونان و دسته یک انگلیس و تراکتورسازی و ماشن‌سازی بزند و آخرین سال بازیگری‌اش بدون تیم بماند، می‌تواند روی قول سیدجلال حساب کند. هواداران ملوان هم که از بومی‌ها همیشه استقبال می‌کنند.

استوری سعید عزت اللهی در واکنش به خداحافظی سیدجلال حسینی از تیم ملی

علیرضا جهانبخش هم نوشته سیدجلال حسینی را بهترین مدافع تاریخ فوتبال ایران می‌داند.