بازتاب‌های درگذشت بهرام شفیع / از نسبت شفیع و امام خمینی (ره) تا حلالیت طلبیدن ژوله

درگذشت ناگهانی بهرام شفیع، مجری و گزارشگر ورزشی قدیمی سیما که عصر روز گذشته اتفاق افتاد هنوز هم بازتاب‌های گسترده‌ای در جامعه دارد و شاهد واکنش چهره‌های مطرح عرصه‌های مختلف به فوت ایشان هستیم.

بهرام شفیع خواهرزاده خدیجه ثقفی همسر امام خمینی (ره) و پسرخاله مرحوم احمد خمینی بود و از همان اوان پیروزی انقلاب اسلامی وارد صداوسیما شد و کوشید با تولید و اجرای برنامه‌های ورزشی جایگاه خود را در تلویزیون تثبیت کند.

او از اواسط دهه شصت و بعد از ممنوع التصویری مجید وارث و مهاجرتش به استرالیا اجرای “ورزش و مردم” را برعهده گرفت و تا لحظه مرگ این کار را ادامه داد.

هرچند شفیع در سال‌های اخیر همچنان به حضور خود در تلویزیون ادامه داد اما نه فقط با حضور گزارشگران جوان و مطلع جایگاه سابق خود در گزارشگری را از دست داده بود، بلکه برنامه‌اش هم مخاطبان سال‌های دور را نداشت.

پیام تسلیت سیدحسن خمینی برای درگذشت بهرام شفیع

سید حسن خمینی، نوه امام راحل (ره) با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نسبت به درگذشت مرحوم بهرام شفیع واکنش نشان داد. در جایی از متن منتشر شده از رابطه فامیلی مرحوم شفیع با امام راحل (ره) هم برای اولین بار پرده‌برداری شد.

در این متن نوشته شده است:

“پنج شنبه ى قبل بود که بعد از مدت ها مرحوم آقاى بهرام شفیع را در حرم امام دیدم. دیدار طولانى و شیرینى بود. ایشان پسرخاله پدرم بود و به همراه دو دایى خویش که دایى‌هاى مرحوم پدرم هم هستند، تشریف آورده بودند. از سال‌هاى دهه شصت و برنامه ورزش و مردم و قصه‌هاى مختلف سخن رفت. از فرزندش که معلوم بود به او مى‌نازد هم سخن مى‌گفت. قرار بود یک شنبه مطلبى را از من جویا شود که تلفن نزد. دیروز خبر تلخ درگذشتش را شنیدم. خدا ایشان را با اولیاء خود محشور گرداند و به خانواده محترمشان صبر و اجر عنایت فرماید.”

پیام تسلیت سیدحسن خمینی برای درگذشت بهرام شفیع

خاطره شیطنت‌آمیز ژوله از «بهرام شفیع»: آقا حلالم کنید!

بازیگر، نویسنده و طنزپرداز سینما و تلویزیون به بهانه درگذشت بهرام شفیع پیامی دلجویانه را خطاب به او در اینستاگرامش منتشر کرد.

امیرمهدی ژوله در پی در گذشت بهرام شفیع خاطره‌ای شیطنت آمیز را در اینستاگرامش منتشر کرد و طی آن از مجری خاطره‌ساز صداوسیما حلالیت طلبید. او در پیامش چنین نوشته است:

“جام جهانی نمی دونم چند داشت شروع می شد. خرداد هشتاد و یک. برای اولین شماره چلچراغ زنگ زدم به شما و چند مربی و بازیکن و کارشناس فوتبال.
سؤال‌ های غلط می پرسیدم. مثلا راجع به شانس قهرمانی تیمی که اصلا توی جام نبود. یا امکان آقای گلی بازیکنی که به خاطر مصدومیت هیچ وقت به جام نرسیده بود.
شما هم خسته و دلزده از فوتبال بودید یا پرمشغله و گرفتار که خیلی در جریان امر نبودید و گول سؤال‌ های انحرافی من را خوردید و کلی در باب شایستگی قهرمانی تیم کذایی و اقای گلی فلان بازیکن حرف زدید.
آخرش هم شوخی شوخی گفتید خوب بنویسی ها.
آخرش جدی جدی عین سؤال‌ ها و جواب‌ ها را پیاده کردم. حتی انگار همین “خوب بنویسی ها” را هم نوشتم، به انضمام یه لید تپل با این مضمون که تو رو خدا ببین گزارشگر صداوسیما را… به همین بدجنسی!
لابد فکر می کردم چه ضایع کردم طرف رو، چه بچه باحال و تیزی م من یا نمی دانم هر چیزی برای ارضای هر بخشی از چاله چوله‌ های شخصی م، شخصیتی م چهارتا چه باحال بود و چه باحالی هم بارم کنند و یک تیتر ذهنی که “یادم تورا فراموش”.
آقا حلالم کنید. من شما رو نه با این شیرین کاری ژورنالیستی م، که با پنجره ورزش و مردمتان که سال‌ ها تنها روزن دنیای کدر و طوسی ما به فوتبال جهان بود به خاطر میارم؛ و شما رو با یادآوری صدای خوب و تفرعن منحصر به فردتان در گزارشگری به خاطر خواهم سپرد؛ و همه متلک‌ ها و کنایه‌ ها و خوشمزگی هایتان در گزارشگری و اُصدوقوس (اینجوری می شنیدم) گفتن تان که مال تان بود و مال تان ماند؛ و بعد…
و بعد و بعد شما از ما دور شدید یا ما از شما، مهم نیست. فقط چه بد که حتی فرصت نشد حضوری بهتون بگم “آقا حلال کنید”

[خبر ورزشی]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*