سه مدال طلا برای مرادی در وزنه‌برداری قهرمانی جهان

سه مدال طلا برای مرادی در وزنه‌ برداری قهرمانی جهان ترکمنستان ۲۰۱۸

سهراب مرادی بازهم برای وزنه برداری ایران افتخار آفرید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سهراب مرادی وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم تیم ملی ایران موفق شد اولین مدال طلای ایران در رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان در عشق آباد ترکمنستان را به دست آورد.

سهراب مرادی وزنه بردار کشورمان در دسته‌ ۹۶ کیلوگرم در اولین حرکت یک ضرب وزنه ۱۸۱ کیلوگرم را مهار کرد، سپس در دومین حرکت یک ضرب موفق به مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرم نشد تا در سومین حرکت یک ضرب وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را مهار کند و رکورد دنیا را به نام خود به ثبت برساند.

این در حالی است که امیر حقوقی دیگر وزنه بردار کشورمان در دسته‌ ۹۶ کیلوگرم در اولین حرکت یکضرب وزنه ۱۶۱ کیلوگرم را مهار کرد، سپس در دومین حرکت یکضرب وزنه ۱۶۷ کیلوگرم را به ثبت رساند و در سومین حرکت یکضرب موفق به مهار وزنه ۱۷۱ کیلوگرم نشد.

سهراب مرادی در حرکت دوضرب هم توانست با مهار وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی، ضمن شکستن رکورد جهانی وزنه برداری، طلای دوضرب را هم مال خود کند. ضمن اینکه سهراب با مجموع ۴۱۶ کیلوگرم توانست طلای مجموع را هم از آن خودش کند.

این در حالی است که امیر حقوقی دیگر وزنه بردار ایران وزنه های ۲۰۱  و ۲۰۷ را مهار کرد اما در مهار وزنه ۲۱۳ ناکام بود و نتوانست آن را بالای سرش ببرد.

خسته بودم اما به خاطر مردم وزنه زدم

سهراب مرادی پس از رکوردشکنی و کسب سه مدال طلا گفت: با همه وجود جنگیدم، برای مردم کشورم تلاش کردم و مدالم را به مردم ایران تقدیم می‌ کنم.

سهراب مرادی بعد از قهرمانی در دسته ۹۶ کیلوگرم رقابت های قهرمانی جهان ٢٠١٨، به میزبانی عشق آباد گفت: رقابت سنگینی بود و فکر نمی کردم که این‌قدر حساس باشد. من از بازی‌ های آسیایی آمده بودم و خیلی خسته شده بودم؛ چون ۶ ماه در اردو بودم. یکی دو مصدومیت و یک‌ سرماخوردگی داشتم؛ اما هرطور که بود، خودم را به این رقابت ها رساندم. چون تیم ملی احتیاج داشت و وظیفه‌ ام بود که در این مسابقات، برای کشورم‌ وزنه بزنم.

او ادامه داد: با همه وجود جنگیدم و خدا را شکر نتیجه‌ اش هم به کسب مدال ختم شد. برای مردم تلاش کردم و مدالم را به مردم ایران تقدیم می‌ کنم.

مرادی راجع به ثبت‌ رکوردهای جهانی گفت: من وارد رقابت شده بودم و کاری به رکورد نداشتم؛ چون واقعا حریف چینی خیلی قدرتمند بود و رقابت نیز در سطح سنگین وزن بود که خدا را شکر در نهایت توانستم‌ پیروز شوم.

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*