هشتادونهمین داربی پایتخت (به روایتی) چیزی نبود که انتظارات هواداران دو تیم را برآورده کند؛ یک بازی پرخطا و پرسوت و با موقعیت‌های گل بسیار کم. رهاورد دو تیم از این مسابقه، جز یک امتیاز که شاید در انتهای فصل، در تعیین سرنوشتشان نقش داشته باشد و شاید هم نه؛ پارگی رباط صلیبی حسین ماهینی بود تا دست برانکو برای بازی با السد از قبل هم خالی‌تر شود. در طرف دیگر هم استقلالی‌ها یک رکورد منفی را ثبت کردند و با گل نزدن در این مسابقه، صاحب رکورد طولانی‌ترین مدت گل‌نزدن استقلال در لیگ برتر شدند.

شاید یکی از معدود نکات جالب مسابقه، توئیت آذری جهرمی، وزیر ارتباطات بود. وزیر جوان که برای تماشای داربی همراه پسرش به ورزشگاه رفته بود، نوشته بازپرس صادرکننده دستور فیلتر شدن تلگرام هم در ورزشگاه حضور داشته و بازی را از نزدیک دیده است. اینطور که آذری جهرمی گفته، او بازپرس را نمی‌شناخته و بعد از ترک ورزشگاه این موضوع را فهمیده. این یعنی چی؟ احتمالا یعنی وزیر اینقدر در فیلتر شدن تلگرام نقش نداشته که حتی نمی‌دانسته کی دستور این کار را صادر کرده و چه شکلی است. خیلی وزیر جوان خوبی داریم. دستش روی دکمه فیلتر نرفته و حتی باعث و بانی فیلترینگ تلگرام را هم نمی‌شناسد. داربی را هم تازه تحلیل می‌کند که دیگر خدمتی اضافه بر سازمان است.

در حالی که وزیر جوان، علاقه زیادی به حشر و نشر با اهالی ورزش و به‌طور کلی چهره‌های محبوب دارد و دلیلش هم حتما چیزی جز علاقه نیست، وزیر میانسال که زمینه کاری‌اش هم ورزش است، از غایبان داربی امروز بود. وزیر ورزش که از سوی استقلالی‌ها متهم به پرسپولیسی بودن و تضعیف استقلال شده، به ورزشگاه نیامد و تلاشی هم برای برتری پرسپولیس انجام نداد و حتی نتوانست مانع از مصدومیت ماهینی شود.

دیگر غایب ورزشگاه آزادی در هنگام برگزاری داربی، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق بود که هیچگاه در زمان ریاست‌جمهوری او، نفرات اول سازمان ورزش کشور متهم به پرسپولیسی بودن نمی‌شدند. شاید علتش این باشد که خود او طرفدار استقلال است و اتفاقا در زمان ریاست‌جمهوری او،‌ پرسپولیس همیشه گرفتار بحران بود و برای حضور در نیمه بالایی جدول تلاش می‌کرد و کمتر روز خوش می‌دید. در گذشته چندباری نزدیکان احمدی‌نژاد و برخی دیگر، از علائق رنگی او حرف زده‌ بودند. امروز هم عبدالرضا داوری، یکی از نزدیکان او، در توئیتی که قبل بازی منتشر کرد، یک بار دیگر به این موضوع اشاره کرد.

این هم از داربی ۸۹ و  داستان وزیر جوانی که ظاهرا دستش روی دکمه فیلترینگ نرفته و وزیر میانسالی که نتوانست تیام و جپاروف را نگه دارد و استقلال را به رکورد ۳۹۹ دقیقه گل نزدن در لیگ برتر رساند و رئیس‌جمهور سابقی که شاید بیشتر از سرنوشت تیم محبوبش در داربی، حواسش به قیمت دلار بوده که انگار سقفی برای آن وجود ندارد. این داربی هم تمام شد. داربی بعدی، قیمت دلار چقدر است؟

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*