ماجرای درگیری مأمور پلیس و فرهاد مجیدی

آخرین خبر – فرهاد مجیدی مربی تیم استقلال ساعاتی پیش ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌داد وی با افسر پلیس راهوری که او را به دلیل سرعت بالا متوقف کرده درگیری لفظی پیدا کرده است.

پست‌های اینستاگرامی فرهاد مجیدی درباره درگیری با مأمور پلیس

فرهاد مجیدی همچنین در این رابطه پستی را همراه متن زیر در ایسنتاگرامش منتشر کرد:

«متاسفانه بعضی از افراد بجای انجام وظیفه، مردم ازاری یاد گرفته اند. ما امنیت شهر و مردم رو از تلاش و جانفشانی عزیزان ناجا داریم. دیشب بعد از سفر اهواز و خروج از فرودگاه مهراباد، در یکی از اتوبان های تهران به سمت منزلم در حرکت بودم که با ایست ناجا توقف کردم. مامور مربوطه بلافاصله بعد از توقف من در کمال بی ادبی و توهین، از من درخواست تست الکل کرد!!! من هم تست دادم و وقتی که گفتم من از اهواز و فرودگاه امدم نه مهمانی و فهمید که من در حال فیلم گرفتن از ادبیات نامناسبش هستم با بی ادبی و به دروغ گفت سرعت شما زیاد بوده!!!! و ماشین رو به دلیل سرعت زیاد توقیف کرد. من هم به قانون احترام گذاشتم اما کلیه مکالمه رو فیلم گرفتم تا برای برخورد با مامور خاطی تحویل مراجع مربوطه بدم.

ادبیات نامناسب و نحوه ایستادن این مامور که انگار دنبال دعوا بوده گویای همه چیز است.

بدینوسیله از مسئولین محترم ناجا، سردار رحیمی فرمانده دوست داشتنی و محترم تهران بزرگ خواهش می کنم با افرادی که وجهه و زحمات ناجا رو با رفتار بی‌ادبانه خودشون خراب کرده برخورد کنند.»

مربی استقلال در ادامه و در پست بعدی خود نیز برای توضیحات تکمیلی‌تر نوشت:

ماجرای درگیری مأمور پلیس و فرهاد مجیدی

«سلام عزیزانی که منو می‌شناسند می‌دونند اهل حاشیه نبوده و نیستم، اما در اتفاق دیشب از دو جهت احساس وظیفه کردم تا موضوع را منعکس کنم یکی بخاطر حیف شدن و نادیده گرفتن زحمات شبانه روزی پلیس بخصوص سایر نیرو‌های خدوم راهور که در سرما و گرما شرافتمندانه زحمت میکشند و دوم مردم گرفتاری که شب عید با کلی فشار‌های اقتصادی و مشکلات، ممکن است مثل من گیر این مامور وظیفه نشناس بیفتند و فرصت و مجال انتقال و بیان مظلومیت و حق شهروندی خود را نداشته باشند به همین دلیل که سخنگوی مردمم باشم این فیلم را منتشر کردم و باید بگم اکثرا من و دوستانم و حتی هنرمندان همواره مورد احترام و لطف پلیس بوده و هستیم و واقعا دنبال و متوقع چشم پوشی جرایم و توجه بیشتر نیستیم، اما احترام و ادب حق مردم است و امیدوارم شاهد رفتار‌ها و برخورد‌های اینچنینی نباشیم راهور ویترین پلیس است و عملکردش کاملا زیر ذره بین مردم.

اما خیلی خوشحالم رئیس پلیس مردمی پایتخت که حس پدرانه‌ای به مردم تهران داده با تدبیر و پیگیری و در جریان قرار گرفتن کامل داستان، روز جمعه و در اولین فرصت وارد موضوع شدند و حرف‌های من و گویا و مامور مربوطه را شنیدند و تصمیم گرفتند. از پیگیری، دلسوزی و سرعت عمل سردار رحیمی و دفتر ایشان ممنونم. امیدوارم همه ما به وظایف خود اشنا باشیم و با کوتاهی خودمان زحمات کلی از همکارانمان را خدشه دار نکنیم.

واکنش پلیس / تکذیب ادعای مجیدی

اما پلیس به درگیری فرهاد مجیدی با مامور راهنمایی و رانندگی واکنش نشان داد.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص برخورد مامور پلیس راهور با فرهاد مجیدی، بازیکن سابق تیم استقلال تهران اظهار کرد: بنده فیلم استوری فرهاد مجیدی را در اینستاگرام دیدم و برخورد مامور ما کاملا درست بوده است.

وی تاکید کرد: برای پلیس تفاوتی نمی‌کند فرد متخلف چه کسی باشد، تمام افراد در برابر قانون یکسان هستند؛ اینکه کسی تصور کند، چون چهره یا بازیکن فوتبال و یا هنرپیشه است و یا مقامی دارد، با بقیه افراد جامعه تفاوت دارد و نباید مقررات را اجرا کند ایراد بسیار بزرگی است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همه‌ افراد در هر جایگاهی در برابر قانون یکسان هستند و باید به قانون احترام بگذارند.

سردار مهماندار بیان کرد: پلیس اگر از فردی تست می‌گیرد؛ آن فرد اگر مشکلی ندارد چرا باید در برابر تست دادن مقاومت کند!

وی افزود: در رابطه با این اتفاق، بررسی‌های بیشتر در خصوص سرعت خودروی آقای فرهاد مجیدی و دلیل تست ندادن وی در دست انجام است و حتما اطلاع رسانی کامل را انجام خواهیم داد.

وی افزود: آقای مجیدی اگر با سرعت غیرمجاز رانندگی کرده، باید به واکنش پلیس احترام بگذارد، چراکه این موضوع در تمام دنیا متداول است و حتی در کشور‌های آلمان، انگلیس با رانندگان متخلف برخورد قاطع می‌شود.

وی افزود: مامور وظیفه زمانی که خودروی آقای مجیدی را متوقف کرد، از وی خواست تا تست الکل را انجام دهد، اما بنا به دلایلی وی از انجام این کار امتناع کرده است.

در همین حال سردار هداوند با اشاره به اینکه دستگاه‌های ثبت سرعت پلیس، سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت را ثبت کردند، اظهار داشت: این میزان از سرعت در رانندگی تخلف است و پلیس قطعا با متخلف برخورد خواهد کرد و برایش فرقی نمی‌کند که چه کسی پشت فرمان بوده است.

جانشین رئیس پلیس پایتخت گفت: این حرکت در رانندگی مخاطره آمیز بوده و آقای مجیدی حق نداشت که با دوربین تلفن همراه خود عمل پلیس را زیر سوال ببرد، چرا که افسر پلیس وظیفه خود را انجام داده است.

سردار هداوند خاطرنشان کرد: بهتر آن بود که آقای مجیدی به جای اینکه فیلم را در فضای مجازی منتشر و فضا را ملتهب کند، به ما مراجعه کرده و پس از بررسی‌های لازم، به این موضوع رسیدگی می‌شد.

سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور کشور نیز تایید کرد که سرعت فرهاد مجیدی غیرمجاز گزارش شده است: «خودروی توقیف شده فرهاد مجیدی بر اساس سرعت‌سنج پلیس ۱۳۰ کیلومتر سرعت داشته درحالی که سرعت مجاز در بزرگراه مدرس ۸۰ کیلومتر است.

وی افزود: «افسر مربوطه از راننده خودرو درخواست مدارک خودرو را دارد که متاسفانه راننده مدارکی ارائه نمی‌کند. این سرعت غیرمجاز و نداشتن مدارک برای توقیف خودرو کافی است و در حقیقت افسر مربوطه مر قانون را اجرا کرده است. وقتی راننده‌ای سرعت غیرمجاز دارد و مدارک هم همراهش نیست، فارغ از اینکه راننده چه شخصی باشد، افسران ما موظف به گرفتن تست الکل هستند. البته اینجا تست الکل گرفته نشده و تنها از آقای مجیدی خواسته شده در صورت افسر ما فوت کنند. حتی همکاران ما می‌دانستند که ایشان در حال گرفتن فیلم هستند و وظیفه‌شان را انجام داده‌اند. در زمان توقف خودرو که همکاران من اطلاع نداشتند سرنشین خودرو چه کسی است.»

مطلب مرتبط:

مهدی رحمتی: باید یقه علی‌کریمی را می‌گرفتم و دعوا می‌شد تا سومی را از زاید نخوریم

سرهنگ جهانی در پایان گفت: «امثال آقای فرهاد مجیدی که الگوهای جوانان کشور هستند در این فصل حادثه‌خیز، خواهشمان این است که با رعایت بیشتر قوانین رانندگی، الگویی برای مردممان در احترام به قوانین رانندگی شوید.»

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام