عاملان تعرض به کودکان شوشتری دستگیر شدند

میلیون‌ها بیننده ناگهان در شبکه‌های مجازی با چهره جنون‌آمیز مرد غول‌آسایی روبه‌رو شدند که در صحنه‌هایی هولناک پسربچه‌هایی را در چنگ خود اسیر کرده بود و…

اعمال وحشیانه‌اش با این کودکان چنان هراسناک و تکان‌دهنده بود که بسیاری از اعضای خانواده‌ها از جمله زنان و دختران تاب تماشای چنین صحنه‌های شنیعی را نداشتند.

در پیگیری ماجرا روشن شد سه مرد در شوشتر پسربچه‌ها را می‌ربودند و هنگام تعرض به آنها از صحنه‌های این جنایت سیاه فیلمبرداری می‌کردند.

فیلم‌ها و تصاویر مربوط به این جنایت در عرض چند لحظه فضای مجازی را پر کرد و صحنه‌هایی که اعضای خانواده‌ها را تکان می‌داد. با انتشار این صحنه‌های فجیع اعلام شد که مرد جنایتکار به‌نام احمد تن‌تن و دوستانش با اجرای نقشه‌های سیاهشان، از پسران نوجوان عکس و فیلم می‌گرفتند و برای خانواده‌های کودکان می‌فرستادند و بعد والدین آنها را تهدید می‌کردند که اگر شکایتی صورت گیرد این فیلم‌ها منتشر می‌شود و از آنها انتقام گرفته خواهد شد. ترس و وحشت ساکنان محلات فقیرنشین شوشتر هم باعث شده بود تا از شکایت خود دست بکشند. آنها هراس داشتند که اگر از احمد تن‌تن و همدستانش شکایت کنند او که مردی تبهکار و سابقه‌دار است و توانسته با تأیید مشکل روانی‌اش از زندان آزاد شود دوباره به سراغ قربانیان این جنایت سیاه برود. سرانجام انتشار تصاویر هولناک و تکان‌دهنده این تبهکار با سابقه سبب شد که راز جنایت سیاه او و همدستانش برملا شود و پلیس بلافاصله وارد عمل شد و با تلاش کارآگاهان پلیس فتا پس‌ از ۶ ساعت جست‌وجو عاملان جنایت دستگیر شدند.

اما این پایان ماجرا نبود، چرا که بعداز دستگیری این سه متهم، افرادی هم در شبکه‌های مجازی اقدام به بازنشر این تصاویر کردند. پس از گذشت یک هفته از این ماجرا و بازداشت متهمان، برخی افراد اقدام به انتشار تصاویر اعمال منافی عفت این افراد کرده‌اند که در این زمینه پلیس فتا هشدار داد با عاملان انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی برخورد قانونی خواهد شد.

حسین پنبه‌دانه‌پور، فرماندار شوشتر درباره انتشار فیلم‌های تجاوز یک مجرم سابقه‌دار در این شهر به چند کودک و نوجوان به ایرنا گفت: زمانی که این فیلم‌ها منتشر شد، هم توزیع‌کننده، هم فیلمبردار و هم مرد تبهکار متجاوز بازداشت شدند و در حال حاضر متهمان در اختیار مقام قضایی قرار گرفته‌اند.

فرماندار شوشتر در پاسخ به اینکه چرا این فرد متجاوز با وجود سابقه و حکم سنگینی که دریافت کرده، از زندان آزاد شده و به حال خود رهایش کرده‌ بودند، تصریح کرد: البته این موضوع را مسئولان قوه قضائیه با توجه به قانون باید پاسخ دهند اما براساس پیگیری‌هایی که انجام داده‌ام، گفتند این فرد بیماری روانی دارد و طبعا به‌دلیل تأیید این موضوع آزاد شده است. باید این را در نظر بگیریم که ما در کشور قانون داریم و چیزی فراتر از قانون وجود ندارد و حتما دوستان‌ ما در قوه قضائیه براساس قانون عمل کرده‌اند. دادستان شهرستان شوشتر نیز در تشریح جزئیات جنایات‌ این مرد گفت: در پی انتشار فیلم در فضای مجازی و اطلاع دادستانی از موضوع، فورا و قبل از شکایت شاکی‌ خصوصی دستگاه قضا به موضوع ورود کرد و این فرد دستگیر و با قرار بازداشت موقت، روانه زندان شد.

دادستان شوشتر افزود: تحقیقات تکمیلی در حال انجام است و در مجموع سه نفر در رابطه با این پرونده دستگیر شده‌اند که دو نفرشان به عمل شنیع اقدام می‌کردند و یک نفر هم از آنها هنگام اعمال شنیع فیلمبرداری می‌کرد. موسوی با تأکید بر رسیدگی سریع به این پرونده با توجه به حساسیت موضوع، گفت: برخی از خانواده‌های این نوجوانان در دادسرا حضور یافته‌اند و تاکنون دو خانواده، به طرح شکایت اقدام کرده‌اند.

به تأیید مسئولان قضایی و پلیس عامل اصلی این جنایت سیاه که پس از ربودن کودکان به آنها به طور وحشیانه‌ای تعرض می‌کرد، مرد جنایتکاری است که مدت‌ها پیش به‌ جرم ارتکاب جنایاتی محاکمه شده و پس از محکومیت روانه زندان شده بود اما پزشکان قانونی پس از معاینه این مرد تشخیص دادند وی مبتلا به بیماری روانی است و مسئولان نیز برای جلوگیری از خطراتی که این مرد در زندان برای سایر زندانیان پیش می‌آورد او را از مجازات معاف کرده‌اند و به این ترتیب آزادانه در جامعه‌ رها شده است.آیا حضورش در جامعه و در میان شهروندان چند میلیونی، خطرناک نخواهد بود. تأکید خانواده‌ها بر این نکته است که باید این‌گونه بیماران خطرناک در بیمارستان‌های روانی تحت نظر قرار گیرند نه اینکه همچون خطری متحرک جان مردم شهر را تهدید کنند.

[روزنامه ایران]

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*