اسکار 2019

آلفونسو کوارون، فیلمساز مکزیکی با سه جایزه (اسکار بهترین کارگردانی، بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان و بهترین فیلمبرداری) از برندگان بزرگ اسکار ۲۰۱۹ بود. فیلم “کتاب سبز” نیز جایزه اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد.

کتاب سبز

عوامل فیلم “کتاب سبز” برای دریافت جایزه به روی صحنه آمده‌اند.

بهترین فیلم

“کتاب سبز” جایزه اسکار بهترین فیلم را دریافت کرد. این فیلم در مجموع در پنج رشته نامزد اسکار ۲۰۱۹ شده بود و در نهایت توانست در سه رشته مهم این جایزه را به دست آورد: بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی.


آلفونسو کوارون

آلفونسو کوارون، برنده اسکار بهترین کارگردانی

بهترین کارگردانی

آلفونسو کوارون جایزه بهترین کارگردانی را شکار کرد. این کارگردان مکزیکی را می‌توان برنده بزرگ مراسم اسکار ۲۰۱۹ دانست. او در این مراسم همچنین جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان و بهترین فیلمبرداری را برای اثر موفق‌اش، “رُما” دریافت کرد.


الیویا کلمن

الیویا کلمن، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن

بهترین بازیگر نقش اول زن

الیویا کلمن که برای نخستین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده بود، در همان بار نخست این جایزه را از آن خود کرد. رقیبان کلمن بر سر کسب این جایزه گلن کلوز (فیلم همسر)، لیدی گاگا (فیلم ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (فیلم هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟) و یالیتزا آپاریچیو (فیلم رُما) بودند.


رامی ملک

رامی ملک، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

بهترین بازیگر نقش اول مرد

اسکار ۲۰۱۹ برای بهترین بازیگر نقش اول مرد به رامی ملک رسید که نقش فردی مرکوری را در فیلم موفق “راپسودی بوهمی” ایفا کرده است. او که به روی صحنه آمده بود، با صدایی لرزان ضمن تشکر از آکادمی اسکار و همچنین همراهانش در این فیلم از پدر و مادرش به خاطر تمامی پشتیبانی‌هایشان تشکر کرد. رامی ملک پیش از آن نیز جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خاطر بازی درخشانش در این فیلم دریافت کرده بود.


رجینا کینگ

رجینا کینگ، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن

بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن

رجینا کینگ که برای نخستین بار نامزد اسکار شده بود، توانست این جایزه را از آن خود کند. رجینا کینگ که نمی‌توانست احساسات خود را کنترل کند، با چشمانی که پر از اشک بود از انسان‌هایی که به او در راه کسب این جایزه کمک کردند، سپاسگزاری کرد، به ویژه از مادرش. این بازیگر سیاهپوست در فیلم “اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند” نقش آفرینی کرده بود.


ماهرشالا علی

ماهرشالا علی، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

بهترین نقش مکمل مرد

ماهرشالا علی به عنوان برنده اسکار بهترین نقش مکمل مرد اعلام شد. او چندی پیش نیز جایزه گلدن گلوب را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم “کتاب سبز” دریافت کرده بود. به این ترتیب جوایز اسکار نقش‌های مکمل در این دوره نصیب بازیگران سیاهپوست شد.


نویسندگان فیلمنامه کتاب سبز

برندگان جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی هم به “کتاب سبز” رسید. براین کوری و پیتر فارلی نویسندگان فیلمنامه “کتاب سبز” بوده‌اند. “کتاب سبز” داستان یک پیانونواز مشهور سیاهپوست را روایت می‌کند که در دهه شصت میلادی و در فضایی نژادپرستانه به همراه راننده‌ سفیدپوست خود برای اجرای مجموعه برنامه‌هایی راهی جنوب آمریکا می‌شود.

مطلب مرتبط:

برندگان جشنواره فیلم فجر مشخص شدند / «شبی که ماه کامل شد» جوایز را درو کرد

آلفونسو کوارون

آلفونسو کوارون، برنده اسکار بهترین فیلمبرداری

جایزه بهترین فیلمبرداری

جایزه بهترین فیلمبرداری به آلفونسو کوارون رسید که کارگردانی فیلم “رُما” را برعهده داشت و خود نیز فیلمبردار و فیلمنامه‌نویس آن بود.


لیدی گاگا

لیدی گاگا، برنده اسکار بهترین ترانه

بهترین ترانه

“کم‌عمق” از فیلم “ستاره‌ای متولد شده است” اسکار ۲۰۱۹ بهترین ترانه را دریافت کرد. لیدی گاگا که نمی‌توانست احساسات خود را کنترل کند، به همراه دیگر دست‌اندرکاران ساخت این ترانه به روی صحنه رفت. او که در حین سپاسگزاری اشک می‌ریخت، به ویژه از پدر و مادرش که همواره به او باور داشته‌اند، قدردانی کرد.


لودویگ گورانسون

لودویگ گورانسون، برنده اسکار بهترین موسیقی متن

بهترین موسیقی متن فیلم

اسکار بهترین موسیقی متن فیلم نصیب “پلنگ سیاه” شد. موسیقی متن این فیلم را لودویگ گورانسون ساخته است. پلنگ سیاه پیش از این جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه و طرای لباس را نیز دریافت کرده بود.


راپسودی بوهمی

جان اتمن، برنده اسکار بهترین تدوین

بهترین تدوین

اسکار بهترین تدوین ۲۰۱۹ نصیب “راپسودی بوهمی” شد. جان آتمن برای سپاسگزاری از کسانی که او را در راه کسب این جایزه همراهی و یاری کردند، به روی صحنه آمد.


برندگان اسکار بهترین میکس صدا

برندگان اسکار بهترین میکس صدا

بهترین میکس صدا

اسکار بهترین میکس صدا به فیلم “راپسودی بوهمی” رسید. پاول ماسی، تین کاواگن و جان کاسالی برای دریافت جایزه به روی صحنه رفتند.


برنده اسکار بهترین طراحی لباس

برنده اسکار بهترین طراحی لباس

بهترین طراحی لباس

اسکار بهترین طراحی لباس به “پلنگ سیاه” رسید. راث ای کارتر که طراحی لباس در این فیلم اکشن را بر عهده داشت، برای دریافت این جایزه به روی صحنه رفت و از کسانی که او را در راه کسب این جایزه یاری رساندند، سپاسگزاری کرد.


اسکار بهترین تدوین صدا

اسکار بهترین تدوین صدا

بهترین تدوین صدا

جایزه بهترین تدوین صدا به فیلم “راپسودی بوهمی” رسید. جان وارهرست و نینا هارتستون مسئولیت تدوین صدا در این فیلم را برعهده داشتند. “پلنگ سیاه”، “نخستین انسان”، “یک مکان ساکت” و “رما” از دیگر فیلم‌هایی بودند که به در رشته تدوین صدا نامزد شده بودند.


اسکار بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

اسکار بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

اسکار بهترین فیلم کوتاه انیمیشن به دمی شی و بکی نیمن‌­­­­‌کاب برای فیلم “بائو” رسید.


اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

بهترین جلوه‌های ویژه

جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه در مراسم سال ۲۰۱۹ به فیلم “نخستین انسان” اهدا شد.


کویین

اجرای گروه کوئین

در آغاز نود و یکمین دوره از مراسم اهدای جوایز اسکار ازجمله ترانه “ما قهرمانیم” از گروه کوئین اجرا شد و همچنین گوشه‌هایی از آثاری که در این دوره نامزد دریافت جایزه اسکار بودند، نمایش داده شد.

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام