علل افزایش میل جنسی مردان در فصل پاییز را می دانید؟

برگ‌ها در پاییز فرو می‌ریزند، اما میل جنسی همراه برگ‌ها در پاییز سقوط نمی‌کند. دلیل افزایش میل جنسی مردان در فصل پاییز چیست؟

در اغلب رابطه‌ها مردان به برقراری رابطه جنسی بسیار مشتاق‌تر از زنان هستند و تمایل بیشتری به برقراری رابطه دارند که این موضوع باعث خاص شدن آنها در برقراری ارتباط است. با آمدن فصل سرما افزایش میل مردان را می‌بینیم که این موضوع اتفاقات زیادی را رقم می زند. افزایش میل جنسی مردان در فصل پاییز چه دلیل یا دلایلی دارد؟

علل افزایش میل جنسی مردان در فصل پاییز

مطالعات متعددی نشان می‌دهند که پاییز فصلی است که سطح تستوسترون در بدن انسان‌ها به بالاترین میزان نسبت به دیگر روزهای سال می‌رسد.شاید این اتفاق با کاهش نور روز و افزایش فعالیت‌های اجتماعی مرتبط باشد، اما هرچه که هست، میل جنسی واقعا در پاییز بیشتر می‌شود.

حتی بررسی‌های محققان دانشگاه سیمون فریزر نشان می‌دهد که همین افزایش تستوسترون در بدن است که باعث می‌شود خانم‌ها در پاییز جذابیت بیشتری برای مردان داشته باشند. در واقع، یکی از مطالعات مجله Perception هم نشان می‌دهد که خانم‌ها در فصل‌های سرد سال، دارای جذابیت بیشتری برای مردان هستند.

یک فرضیه این است که افزایش سطح تستوسترون باعث می‌شود که مردان بیشتر به رابطه جنسی علاقه‌مند شوند، اما دلایل محتمل‌تری هم وجود دارد: تأثیر عناصر متضاد. به عبارت دیگر، تابستان فصلی است که لباس‌های خاص خودش را به همراه می‌آورد و پاییز و زمستان هم همین‌طور. این معیارهای جذابیت خانم‌ها برای مردان است که در فصل‌های مختلف، تغییر می‌کند و جذابیت خانم‌ها را برای مردان در فصل‌های سرد سال بیشتر می‌کند.

افزایش میل جنسی مردان در ساعات صبح

هورمون‌های تستوسترون قبل از این که مردها از خواب بیدار شوند در نقطه اوج خود قرار دارند. دلیل این افزایش در سطح تستوسترون این است که غده ریزمغزی (هیپوفیز) که هورمون‌های جنسی را تولید‌ می‌کند در طول شب تحریک می‌شوند و به طور پیوسته تا زمان طلوع خورشید، هورمون‌ها را افزایش می‌دهد.

هورمون‌های تستوسترون در زنان نیز تولید می‌شوند اما در آن‌ها، میزان تولیدشده در طول شب افزایش بسیار کمی دارد. سطح هورمون توسط پروژسترون و استروژن متعادل نگه داشته می‌شود.

مردان فقط با کمی تستوسترون میل به برقراری رابطه دارند و حالت افزایش یافته آن در هنگام صبح دو تا سه بار در هفته برای ایجاد نعوظ رخ می‌دهد.

مطلب مرتبط:

عوارض قرص‌ های ضد بارداری که از آنها بی‌ خبرید

دلیل دیگر این که مردان صبح ها تمایل به مقاربت دارند این است که احساس می‌کنند شب را خوب خوابیده‌اند. سطح تستوسترون در مردها بستگی دارد به این که چقدر خوب و عمیق خوابیده باشند. برای مثال، مطابق پژوهشی که توسط ژورنال انجمن پزشکی آمریکا انجام شد، بیشتر از ۵ ساعت خوابیدن می‌تواند تا ۱۵ درصد سطح هورمون تستوسترون را افزایش دهد.

[دکتر سلام]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*