رفع بوی بد دهان فقط با یک حرکت

بوی بد دهان ممکن است عوامل زیادی داشته باشد که از جمله عوامل بوی بد دهان می توان بهداشت نامناسب دهان، خشکی دهان، سیگار و دخانیات، مصرف برخی داروها و بعضی بیماری ها را نام برد. بوی بد دهان یکی از معضلاتی است که اکثر افراد مخصوصا صبح ها هنگام برخاستن از خواب با آن درگیر هستند. این اتفاق در جامعه بسیار ناپسند است و اگر فرد همیشه گرفتار این مشکل باشد می تواند به مشکلات جدی روحی و روانی و حتی جسمی هم دچار شود. در این مطلب به معرفی راهکاری برای رفع بوی بد دهان می پردازیم. با ما همراه باشید.

بوی بد دهان در صبح

بوی بد دهان یکی از مشکلات متداول در جامعه است که می تواند علت‌ های مختلفی داشته باشد. دلیل عمده و اصلی آن وجود یک باکتری غیرهوازی در بیوفیلمی است که روی زبان شکل می گیرد. این باکتری پروتئین موجود در غذاها را شکسته و گازهایی مثل سولفیدهیدروژن و اسکاتول تولید می کند.

 بوی بد دهان در اول صبح تقریبا در همه افراد شایع است. این مشکل را می توان با بهداشت و نظافت دهان، کنترل کرد.

درمان قطعی بوی بد دهان

آدامس یک گزینه راحت و بی دردسر برای رفع این مشکل است اما باید بدانید که آدامس یکی از سمی ترین مواد شیمیایی موجود در مغازه هاست. تمام ترکیبات آدامس مانند مواد نگهدارنده، کازئین و… شیمیایی هستند و هیچ ماده طبیعی و مفیدی در آدامس وجود ندارد. بنابراین اگر برای رفع بوی بد دهان یا ترک سیگار و یا حتی سرگرمی و رفع کسالت آدامس می جوید، باید بدانید که راه های طبیعی و بسیار مطمئن دیگری وجود دارد!

یکی از بهترین راه ها مصرف این ادویه خوشمزه است؛ میخک را در کنار رختخوابتان بگذارید تا پشه ها فراری شوند!

میخک برای درمان و رفع بوی بد دهان

میخک از دو بخش نر و ماده تشکیل شده است. بخش نر همان ساقه و بخش ماده آن توپ است. آقایان برای مصرف میخک فقط ساقه را استفاده کنند ولی خانم ها هر دو بخش را می توانند به عنوان آدامس بجوند!

خواص میخک

۱- میخک یک ادویه فوق العاده باارزش غذایی و آنتی اکسیدانی بسیار بالا است که تقریبا در صدر جول مواد غذایی باارزش قرار می گیرد.

۲- میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی است که باعث از بین بردن باکتری ها و میکروب های بد دهان و همچنین رفع بسیاری از مشکلات گوارشی می شود.

مطلب مرتبط:

درمان خروپف از چه راههایی امکان‌پذیر است؟ / همه چیز درباره خروپف

۳- میخک ضد نفخ است و بسیاری از مشکلات حرکتی روده از جمله یبوست را برطرف می کند.

۴- میخک یک درمان عالی برای مشکلات انگلی است.

۵- میخک را می توان به عنوان یک مسکن بسیار قوی برای رفع درد دندان به شمار آورد.

[الو دکتر]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*