9 رازی که برای داشتن زندگی زناشویی شاد و آرام باید بدانید

چگونه می‌توانیم یک زندگی زناشویی شاد و آرام داشته باشیم؟ در این مطلب شما را با بخشی از راز و رمزهای داشتن زندگی زناشویی شاد و آرام آشنا می‌کنیم.

بیشتر ما زمانی که مقابل دوربین می‌ایستیم، لبخند می‌زنیم تا هر کسی با دیدنش به این بیندیشد که ما آدم‌های شادی هستیم، درحالی‌که کافی است راهکارهای ساده‌ای در پیش بگیریم و اشتباهاتی را مرتکب نشویم تا این لبخند عمیق و همیشگی باشد. واقعیت این است که با لبخندهای مصنوعی نمی‌توان شاد بود و برای رسیدن به شادی همیشگی باید تمرین و مراقبت را فراموش نکنید. درواقع شاد‌بودن، هنری است که اغلب ما فکر می‌کنیم رسیدن به آن کاری پیچیده و سخت است، درحالی‌که با راهکارهای ساده می‌توان به این هنر دست یافت. درواقع در گام نخست باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که شادی از جنس امیدواری، دلگرمی و سرزندگی است، برای همین باید امید را در زندگی تقویت کرد.

داشتن زندگی زناشویی شاد و آرام / مواردی که باید جدی بگیرید

آدمی از ابتدای خلقت تا به امروز دنبال عصاره خوشبختی، شادزیستن، جوانی و… بوده؛ عصاره‌هایی که خیلی راحت و سریع بتوانند او را به این آرزوها و خواسته‌ها برسانند. در ادامه ما رازهای کوچک اما اصلی را برای شاد زیستن ارایه می‌دهیم، تا بتوانید به واسطه آنها عصاره شادزیستن‌تان را شکل دهید.

راز نخست به کنار هم بودن افراد خانواده برمی‌گردد

در کنار هم نشستن بی‌شک حس مشارکت بهتری به شما خواهد داد تا اینکه در مقابل هم بنشینید؛ این نتیجه تحقیق دانشمندان است.

این خانواده‌ها هیچ‌گاه به فکر تغییر یکدیگر نمی‌افتند

هیچ‌گاه به این نیندیشید که بخواهید فردی را تغییر بدهید. به اعتقاد درمانگرها زوج‌های موفق آنهایی هستند که تفاوت‌های خود و شریکشان را می‌شناسند و آنها را درک می‌کنند.

تحسین‌کردن یکدیگر را فراموش نکنید

شادترین خانواده‌ها آنهایی هستند که قدرشناسی‌ از یکدیگر را با نگاه محبت‌آمیز یا نوازش ابراز می‌کنند.

اتفاقات بد گذشته را فراموش کنید

اتفاقات بد گذشته را فراموش کنید و تمرکزتان را روی زمان‌ها و خاطرات خوب و مثبتی که با هم داشته‌اید، بگذارید.

شنونده خوبی باشید

گوش‌ دادن به گله‌ها و شکایت‌های شریکتان از مؤلفه‌های ضروری برای هر رابطه‌ طولانی‌مدت است. مهمترین نکته در این موقعیت‌ها این است که هیچ‌وقت طرف کسی را نگیرید که همسرتان از او شکایت دارد یا همسرتان را ناراحت و عصبانی کرده است.

نیازی به خیلی راحت‌ و خودمانی‌بودن هم نیست

اگرچه‌ پوشیدن لباس راحتی و لم‌دادن و تماشای تلویزیون می‌تواند خیلی دلچسب و راحت باشد، اما این را به روال هر روزتان تبدیل نکنید. شادترین زوج‌ها آنهایی‌اند که با هم قرار می‌گذارند، از ظاهر هم تعریف می‌کنند و با هم کار‌های سرگرم‌کننده و جالب انجام می‌دهند، تا عشق و جاذبه و احساسشان را نسبت به هم حفظ کنند.

کارهای خانه را با هم انجام دهید

یکی از رایج‌ترین دلایل جروبحث در هر رابطه‌ای انجام کارهای خانه است، بنابراین برای اجتناب از مشاجرات و بحث و جدل‌ها بر سر اینکه چه کسی ظرف‌ها را بشوید، آن را با کمک هم انجام دهید. کارشناسان معتقدند انجام کارهای منزل با همدیگر، ازجمله پرداخت قبوض، اتوکردن لباس‌ها و شستن ظرف‌ها، مثل انجام مراسم مذهبی است و می‌تواند هر رابطه‌ای را تقویت کند.

پیاده‌روی هفتگی را فراموش نکنید

همه‌ زوج‌ها باید به‌صورت هفتگی، یک وعده پیاده‌روی ٣٠دقیقه‌ای با هم داشته باشند. به‌ نظر کارشناسان این بهترین روش برای وقت‌گذراندن با یکدیگر و قرارگرفتن در جریان کار و زندگی همدیگر و رهایی از تنش‌های زندگی روزمره است.

با هم ورزش کنید

با هم ورزش‌کردن کلید شاد زیستن در زندگی زناشویی و از نشانه‌های رابطه‌ سالم است، حتی اگر شما روی تردمیل مشغول دویدن‌ هستید و او در سالن بدنسازی است، باز هم این بهترین راهی است که می‌توانید عصبانیت‌ها و ناراحتی‌هایتان را با هم دور بریزید، درحالی‌که ذهن و جسمتان را سالم نگه می‌دارید.

مطلب مرتبط:

چرا زوج درمانی ها عموما مؤثر نیستند؟

رنگ قرمز باعث بروز احساس حسادت در زنان می‌شود

به این موارد هم توجه کنید؛ به‌عنوان خانواده کنار هم از زمان لذت ببرید. با هم تلویزیون ببینید. هیچ رازی را از یکدیگر مخفی نکنید. یک باغچه داشته باشید. والدین، کارهای سخت را تقسیم کنند. هر هفته روز جمعه (روز تعطیل) با یکدیگر ناهار بخورید. تفریحات مشترک داشته باشید. دو شب در هفته با یکدیگر باشید. والدین مقابل کودکان دعوا و مشاجره نکنند.

[روزنامه شهروند]

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*