شایعه جدایی رامبد جوان از نگار جواهریان

۱

رامبد جوان از همسر سوم خودش، نگار جواهریان هم جدا شده است؛ این شایعه‌ای بود که در چند روز اخیر در فضای مجازی منتشر شده بود، شایعه‌ای که مشخص نیست بر چه اساسی شکل گرفته اما سابقه دو ازدواج قبلی رامبد جوان آن را تقویت می‌کرد. یکی از راه‌ها برای اینکه بتوان شواهدی مبنی بر تأیید یا رد این شایعه پیدا کرد سر زدن به پیج اینستاگرامی این دو چهره بود. در  پیج اینستاگرام رامبد جوان، آخرین پستی که نشانی از نگار جواهریان داشته باشد، تبلیغ فیلم «گرگ‌بازی» با حضور جواهریان بود که در تاریخ ۱۱ آبان منتشر شده بود. آخرین پست پیج نگار جواهریان با حضور رامبد جوان (یا مرتبط به او) هم حدود ۲۰ روز پیش منتشر شده بود.

خب تا اینجا هنوز چیزی مشخص نبود، هرچند سکوت هر دوی آنها با وجود زمان نسبتا زیادی که از انتشار شایعه می‌گذشت می‌توانست نشانه‌ای از درستی آن باشد. شاید به همین خاطر بود که آنها سرانجام ساعاتی پیش با انتشار پستی در صفحات خود شایعه جدایی‌شان را تکذیب کردند. هر دوی آنها عکسی را منتشر کردند که آنها را در کنار بچه‌های یک مؤسسه خیریه نشان می‌دهد.

شایعه جدایی رامبد جوان از نگار جواهریان

۲

به نظر می‌آید زندگی مشترک رامبد جوان و نگار جواهریان حداقل تا اطلاع بعدی سر جایش است و فعلا خبری از جدایی این زوج نیست. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چقدر زندگی خصوصی چهره‌های مشهور به ما مربوط است؟ این که فلان بازیگر یا خواننده ازدواج کرده یا نه؟ طلاق گرفته یا نه؟ بچه دارد یا ندارد؟ تابعیت کشوری غیر از ایران را دارد یا ندارد؟ بچه‌اش را کجا به دنیا آورده؟ پاسخ این سؤالات چقدر اهمیت دارد؟ چقدر به ما مربوط است؟

شاید بتوان به‌طور خلاصه گفت تا جایی که تناقضی در رفتارهای این چهره‌ها دیده نشود آنها می‌توانند مطابق تصمیم و صلاحدید خود زندگی کنند و کسی نمی‌تواند برای آنها تعیین تکلیف کند. اما بازیگری که به‌عنوان مثال در فیلم یا سریالی با مضمون نکوهش مهاجرت بازی کرده هم باز می‌تواند بگوید دوتابعیتی بودن یا نبودنش به خودش مربوط است؟‌ یا مجری‌ای که مبلغ حجاب و پوشش و به‌طور کلی سبک زندگی خاصی است، آیا می‌تواند حساسیت‌ها نسبت به پوشش خود در یک کشور خارجی را ناقض حریم شخصی‌اش بداند؟ یا بازیگری که از حق انتخاب و توانایی خود استفاده کرده و فرزندش را در یکی از کشورهای توسعه‌یافته به دنیا آورده، می‌تواند از گرانی پوشاک بچه و ناتوانی‌اش در تأمین پوشاک مورد نیاز فرزندش حرف بزند؟

۳

دوره‌ای است که به‌قول یک نفر؛ شاید دیگر نیازی به پاپاراتزی نیست و آدم‌های مشهور خود پاپاراتزی خود شده‌اند و زندگی شخصی‌شان را در صفحات اینستاگرامشان در معرض دید عموم می‌گذارند؛ اما خب مثل همه آدم‌ها آنها هم تصاویر را انتخاب و گزینش می‌کنند و هر چیزی را برای انتشار مناسب نمی‌بینند. اینجاست که باز ممکن است سر و کله پاپاراتزی‌ها در انتشار آنچه خوشایند چهره‌ها نیست پیدا شود. نمونه‌اش همان اتفاقی که سال گذشته برای مجری معروف در یکی از کشورهای اروپای غربی رخ داد. بنابراین اگرچه عطش سرک کشیدن به زندگی خصوصی آدم معروف‌ها با پیدایش پدیده‌ای مثل اینستاگرام تا حدی سیراب شده اما هنوز هم ممکن است کسانی از حریم خصوصی زندگی این آدم‌ها عبور کنند. این که این آدم‌های مشهور در زندگی خصوصی چقدر شبیه تصویری هستند که از خود برای عموم ساخته‌اند موضوع دیگری است.

۴

برگردیم به شایعه‌ای که درباره زندگی رامبد جوان مطرح شد و به نظر می‌آید واقعیت نداشته؛ منشأ این شایعه چه می‌تواند باشد؟ چیزکی که تبدیل به چیزها شده یا سابقه رامبد جوان؟ هرچه باشد و اصلا اگر شایعه درست هم بود، این موضوع چقدر به دیگرانی که تنها مخاطب آثار او هستند و حداکثر علاقمندش، ربط دارد؟ منطقا پاسخ باید هیچ باشد اما نمی‌توان منکر میل به کنجکاوی و سرک کشیدن در زندگی خصوصی آدم‌های مشهور هم شد که در وجود همه شاید، کم‌وبیش پیدا می‌شود. معروف بودن،‌ مواهبی دارد و به میزان خیلی کمتر مصائبی؛ و این موضوع شاید از مصائب آن باشد، شاید!

توضیح: این نوشته‌ای درباره زندگی خصوصی سلبریتی‌ها است و اینکه تا چه اندازه ما می‌توانیم در آن سرک بکشیم و فراتر از آن، احکام مختلف در موردش صادر کنیم. بهانه نوشتنش هم شایعه‌ای بود که درباره زندگی رامبد جوان و نگار جواهریان منتشر شد و البته گزارش جنجالی یک روزنامه درباره سلبریتی‌های دوتابعیتی. خیلی هم مرتب و منسجم نوشته نشده و ممکن است بعدها تغییراتی در آن صورت بگیرد. اما به نظرم موضوع آن جالب و قابل بحث است و اگر شما هم درباره آن نظری دارید،‌ از خواندن آن که می‌تواند مکمل یا اصلاح کننده این نوشته باشد استقبال می‌کنیم.

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام