شهاب-حسینی

نام کامل شهاب حسینی، سید شهاب‌الدین حسینی تنکابنی است. وی در سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. او اولین فرزند خانواده است و یک برادر و دو خواهر دارد. اصلیت او به تنکابن مازندران برمی‌گردد. او چند سالی را نیز در دوران کودکی همراه با خانواده در خرم‌آباد زندگی کرد. تحصیلات دانشگاهی‌اش در رشته روان‌شناسی دانشگاه تهران بود که آن را به قصد مهاجرت به کانادا ناتمام گذاشت. حسینی در سال ۱۳۷۴ با پریچهر قنبری ازدواج کرد، فرزند اول او و همسرش به نام محمدامین در زمستان ۱۳۸۲ و فرزند دومشان به نام امیرعلی در تابستان ۱۳۹۰ به دنیا آمد.

شهاب حسینی کار خود را با تئاتر دانشجویی و سپس گویندگی در رادیو آغاز کرد. او در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپراستار، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد. شهاب حسینی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ با ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص دهد. همچنین او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد.

[ویکی پدیا]

 

شهاب حسینی

شهاب-حسینیشهاب-حسینی

شهاب-حسینیشهاب-حسینی کودکی-شهاب-حسینی

 

شهاب-حسینی شهاب-حسینی(10) شهاب-حسینی(14) شهاب-حسینی شهاب-حسینی شهاب-حسینیشهاب-حسینیشهاب-حسینی شهاب-حسینی شهاب-حسینی شهاب-حسینی

 

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*