پیمان قاسمخانی: در کانادا اقامت ندارم / مهاجرت اصلا هم بد نیست

روزنامه فرهیختگان، ارگان دانشگاه آزاد اسلامی، دیروز گزارشی منتشر کرد درباره سینماگرانی که یا خودشان در خارج از کشور اقامت دارند و یا فرزندانشان را برای گرفتن اقامت،‌ در خارج از کشور به دنیا آورده‌اند. این گزارش که با نگاهی انتقادی به این موضوع نوشته شده بود، بازتاب زیادی در رسانه‌های مختلف داشت اما در میان اسامی ذکرشده در گزارش فرهیختگان، تا این لحظه یکی از معدود واکنش‌ها را پیمان قاسمخانی نشان داده است؛ فیلمنامه‌نویسی که در گزارش فرهیختگان عنوان شده بود در کشور کانادا اقامت دارد. قاسمخانی در تماس با فرهیختگان این موضوع را تکذیب کرده است. حرف‌های او را بخوانید:

«پیش از اینکه در مورد صحت و کذب مطلبی که در گزارش آمده، صحبت کنم، باید این را بگویم که به نظرم مهاجرت ابدا عمل مذمومی نیست و اگر کسانی بخواهند به نیت زندگی بهتر به جایی بروند، کاملا حق دارند و کسی حق ندارد این را وصل کند به اینکه آن فرد وطن‌پرست است یا نه.

اما اینکه در گزارش ذکر شده که من در کانادا زندگی می‌کنم، باید بگویم منبع شما اطلاعات غلطی داده است و در زندگی‌ام فقط دو بار در کانادا میهمان بودم برای نمایش فیلم‌های «سن پترزبورگ» و «خوب، بد، جلف.» من اقامت هیچ جای دنیا را ندارم و در هیچ جایی به غیر از ایران، خانه و زندگی ندارم.»

قاسمخانی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به بخشی از گزارش که آمده بود: «خانه و زندگی پیمان قاسمخانی در خارج از کشور است، چه اینکه او در سینمای ایران به‌عنوان نویسنده شناخته می‌شود و بودن او در خارج از کشور خیلی واضح‌تر نشان خواهد داد که این سینما به واقع آینه‌ای از زندگی مردم ایران نیست»، تأکید کرد: «من در حال حاضر ساکن ایران هستم و از ایران با شما حرف می‌زنم و اگر به نظر نویسنده مطلب فوق آثارم دور از مردم است، حتما دلیلی به جز اقامت در خارج از کشور دارد.»

برچسب ها:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هفتستان در اینستاگرام